Studia podyplomowe zaprojektowane na miarę potrzeb

Tarcza z lotką symbolizująca cele w życiu

Uzyskanie kwalifikacji z mało popularnych dziedzin pozwala skutecznie wyróżnić się na konkurencyjnym rynku pracy. Jest to szczególnie ważne w przypadku pedagogów i nauczycieli, których współczesne realia zmuszają do nieustannego podnoszenia swoich kwalifikacji.

Aspekt opiekuńczo-wychowawczy odgrywa kluczową rolę we współczesnej pracy pedagoga. Poszerzenie wiedzy dotyczącej z tej dziedziny pozwoli poznać specyfikę opieki na dzieckiem i podstawy pracy z uczniem ze specjalnymi problemami edukacyjnymi.

Zdobycie tej wiedzy umożliwiają studia na kierunku pedagogika opiekuńczo wychowawcza, studia podyplomowe pozwalają uzyskać kompetencje zawodowe konieczne do wykonywania pracy pedagoga opiekuńczo-wychowawczego. Specjalizacja ta jest pożądana w instytucjach takich jak: dom dziecka, pogotowie opiekuńcze, czy szkoła, gdzie możliwa jest praca jako opiekun świetlicy lub pedagog szkolny. Wiedza przekazywana w toku studiów pozwala nie tylko lepiej zrozumieć współczesne zagrożenia obecne w życiu młodego życia człowieka, ale również poznać skuteczne metody radzenia sobie z nimi.

Ciekawą alternatywą dla nauczycieli i pedagogów poszukujących swojej specjalności jest oligofrenopedagogika, studia podyplomowe na tej specjalności pozwalają na zdobycie rzadkich kwalifikacji w zakresie pedagogiki specjalnej i przygotowują do wykonywania zawodu nauczyciela.

Program zajęć uwzględnia takie zagadnienia, jak: diagnoza i metodyka pracy z trudnym uczniem, projektowanie programów edukacyjnych z elementami terapeutyki, skuteczne metody nauczania z uwzględnieniem potrzeb dziecka niepełnosprawnego. Zapotrzebowanie na pedagogów specjalnych wzrasta, a w coraz większej liczbie szkół wymagana jest specjalistyczna wiedza dotycząca terapii zajęciowej.

Śledzenie aktualnej sytuacji na rynku pracy pozwala wyłonić kierunki studiów podyplomowych, które cieszą się największą popularnością.

Czym jednak konkretnie kierować się przy wyborze uczelni? Podstawą jest renoma uczelni, która jest sumą wielu czynników. Istotne jest przede wszystkim doświadczenie, profesjonalna kadra praktyków, jak również obecność zajęć praktycznych w programie studiów. Wszystkim tym może się pochwalić Centrum Kształcenia Podyplomowego i Rozwoju Biznesu (CKPiRB), które jest rozpoznawalnym miejscem na mapie Polski, dzięki innowacyjności nauczania. Dawka solidnej wiedzy przekazywana od specjalistów w swojej dziedzinie jest poparta licznymi ćwiczeniami warsztatowymi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.