Praca dla kierowcy Warszawa – porównanie zawodów i płac

Mężczyzna pracuje jako kierowca ciężarówki

Artykuł partnera.

Kierowca autobusu, TIR-a, taksówkarz — ile zarabia w WarszawieJakie prace oferuje kierowcom stolica? Jeśli wpisałeś w wyszukiwarkę internetową podobne hasło, to jesteś w dobrym miejscu. W dzisiejszym artykule wspólnie zastanowimy się bowiem jakie są możliwości pracy dla osób lubiących jeździć samochodem.

Co więcej, porównamy je za sobą, przeanalizujemy wynagrodzenia, a na koniec wybierzemy jedno, zdecydowanie najbardziej prestiżowe i z najwyższą pensją. Zainteresowany pracą dla kierowcy w Warszawie? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Jaka jest najlepsza praca dla kierowcy w Warszawie?

Pierwszym i najważniejszym elementem, który wpływa na opłacalność pracy, jest wynagrodzenie. To zaś w większości przypadków składa się z dwóch elementów: płacy podstawowej oraz premii, które zaoferuje nam pracodawca.

Wspomnianych benefitów jest bardzo wiele oraz mocno różnią się one od siebie: począwszy od małych premii pieniężnych (w przypadku taksówkarzy), kończąc na pełnym sfinansowaniu przez pracodawcę kursu na prawo jazdy kat. D (w przypadku przewoźnika Arriva). Poniżej przedstawiamy zestawienie kilku interesujących zawodów dla kierowcy.

Kierowca autobusu miejskiego w Warszawie

Nasze zestawienie zacznijmy od najkorzystniejszego i najlepiej płatnego, naszym zdaniem, zawodu. Jest nim kierowca autobusu miejskiego w Warszawie. Zacznijmy od zarobków – twardych konkretów.

Zarobki na wyżej wymienionym stanowisku pracy plasują się różnie – w zależności od posiadanego doświadczenia, faktu czy wyrobiliśmy sobie prawo jazdy kat D sami, czy zostało ono sfinansowane przez pracodawcę, a w końcu także i od indywidualnych warunków, które ten ostatni nam zaproponuje. Możemy jednak przyjąć, że płaca kierowcy autobusu miejskiego w Warszawie oscyluje między 4500, a 5000 zł brutto. Nie jest to jednak jego cały dochód. Na ten pospołu składają się także wspomniane już w tym tekście benefity. Jak dokładnie one wyglądają, szczegółowo przedstawimy w poniższym akapicie.

Na jakie benefity liczyć może kierowca autobusu miejskiego w Warszawie?

Odpowiedzi na postawione powyżej pytanie udzielimy na podstawie wiedzy Arrivy – niezależnego, międzynarodowego przewoźnika, który jest jedną z pięciu marek obsługujących trasy miejskie w Warszawie. Otóż kierowcy zatrudnieni w tej marce liczyć mogą na następujące benefity.

  • Całkowite sfinansowanie przez Arrivę kursu na prawo jazdy kat D. (na autobusy) wraz z kursem kwalifikacji zawodowej. Podejmując pracę u innych przewoźników, sfinansować go trzeba z własnych środków, a kosztuje on między 4500, a nawet 7000 zł.
  • Oprócz pensji podstawowej przewidziane są także premie pieniężne.
  • Pakiety socjalnych świadczeń jak choćby dofinansowanie wypoczynku dzieci czy dopłaty do urlopów.
  • 90% zniżki na bilet komunikacji miejskiej.
  • Prywatna opieka medyczna.
  • Karta MultiSport.
  • Bony pieniężne.

Na podkreślenie zasługuje również i fakt, że zawód kierowcy autobusu miejskiego w Warszawie cieszy się coraz to większą estymą. Najlepszym tego przykładem jest właśnie Arriva. Przejawia się to zaś wysokimi zarobkami oraz faktem udzielania  wielopoziomowej pomocy pracownikom przez markę.

Kierowca dostawczy

Inną możliwością pracy jako kierowca jest zawód kierowcy dostawczego, rozwożącego towar między magazynem a obsługiwanymi przez siebie firmami lub domami klientów indywidualnych. Zawód ten, jak żaden inny, wymaga doskonałego wyczucia czasu – grafik kierowcy dostawczego bywa napięty do maksimum. Zarobimy tu ok 4000 zł brutto miesięcznie.

Kierowca ciężarówki lub TIR-a

Alternatywą dla rozwożenia towaru po mieście, jest branża TSL. Innymi słowy, chodzi o przewóz TIR-ami lub ciężarówkami produktów, lub surowców – na dużych odległościach. Średnia płaca polskiego kierowcy TIR-a w sektorze transportu międzynarodowego w 2021 r. oscylowała koło 6200 złotych netto.

Warto jednak podkreślić, że jest to zdecydowanie najcięższa z wymienionych w naszym zestawieniu prac. Wykonujący ją, często rezygnują z powodów rzadkiego bywania w domu.

Taksówkarz i mechanik

Nasze zestawienie zamykamy zawodami taksówkarza oraz mechanika. Oba z nich należą do ciężkich i męczących. Taksówkarz pracujący od poniedziałku do piątku, osiem godzin dziennie zarabia ok. 2 tysięcy zł miesięcznie. Jeśli jeździ dłużej, w weekendy oraz w godzinach nocnych – w najlepszym wypadku zysk wynieść może 3 tysiące zł. W przypadku mechanika pojazdów samochodowych miesięczne zarobki wynoszą zazwyczaj między 3, a 4 tysiącami zł brutto.

Podsumowanie

Jeśli zestawimy zarobki z łatwością wykonywania danego zawodu, to najlepszym wyborem okaże się kierowca autobusu miejskiego. Podejmując taką pracę, warto jednak decydować się jedynie na sprawdzonych i docenionych przewoźników.

1 thought on “Praca dla kierowcy Warszawa – porównanie zawodów i płac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.