Jakie możliwości daje platforma Double Click?

Praca przy laptopie.

Chcesz znać jak najwięcej szczegółów kampanii reklamowej? Google Analytics daje sporo opcji monitorowania tego, co się dzieje w sieci. Do standardowej analizy typu post click, które badają interakcje w postaci klików, dochodzi jeszcze Double Click. Umożliwia sprawdzanie interakcji w postaci odsłon. Jak to działa?

Ułatwienie przy kampaniach AdWords

Reklamy Double Click odbywają się na specjalnej platformie. W jednym miejscu jest prowadzona kampania AdWords, jak również analiza jej rezultatów. Obejmuje wszystkie zdarzenia z kampanii, więc stosunkowo szybko można ocenić jej skuteczność. DoubleClick Digital Manager wykorzystuje nie tylko dane z kampanii AdWords, ale też Facebooka, displaya, kampanii mobilnych. Wszystko raportowane jest w czasie rzeczywistym. Patrząc, jak wygląda kampania w danym momencie, można ją bardzo trafnie modyfikować. Taka reakcja na bieżąco często zmienia koncepcję tego, co było w planach. Do danych można się dostać za pośrednictwem komputera i urządzeń mobilnych.

Z czego składa się platforma Double Click?

Narzędzia, które wchodzą w jej skład platformy DoubleClick Digital Marketing (DDM) umożliwiają zarządzanie kampaniami reklamowymi w różnych formatach. To kilka ważnych elementów.

1. DoubleClick Campaign Manager (DCM) zajmuje centralną część platformy. To tam koordynuje się wszystkie działania marketingowe, tworzy listy remarketingowe, ustawia parametry kampanii. W DCM jest też narzędzie do raportowania, dzięki któremu łatwiej optymaliwować kampanię. Do tej części raportują się kampanie display, rich media oraz search.

2. DoubleClick Search (DS) jest niezbędna do tworzenia i zarządzania kampaniami w wyszukiwarkach. Nieco przypomina narzędzia z Google Adwords, ale ma więcej możliwości. W ramach jednej platformy istnieje możliwość zarządzania kampaniami w różnych wyszukiwarkach.

3. DoubleClick Bid Manager (DBM) umożliwia zakup powierzchni reklamowych, w których chcesz publikować reklamy display. Zakupy odbywają się w sposób zautomatyzowany. Istnieje możliwość zakupu podczas aukcji, gdzie cena jest uzależniona od popytu. Drugi sposób transakcji to zakupy bezpośrednio od wydawcy. Ta opcja jest za stałą stawkę. Obecnie jest mniej popularna od aukcji.

4. DoubleClick Studio jest niezbędnym narzędziem pracy dla agencji kreatywnych. Przy jego pomocy można dodawać swoje prace bezpośrednio do DCM, co znacznie oszczędza czas. Gotową kampanię na DCM oceniają osoby, które nią zarządzają. Skonfigurowana całość ląduje na DS. Na tym etapie zarządzający kampanią wykupują powierzchnie reklamowe zgodnie z celami kampanii.

DoubleClick Manager to doskonałe narzędzie do zarządzania kampaniami displayowymi w Internecie. Monitoruje zawartość strony internetowej, na której reklama została wyemitowana. W ten sposób łatwo upewnisz się, czy reklama wyświetla się na stronie z nieodpowiednimi treściami, jak hazard czy przemoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.