Jak zacząć swobodnie mówić po angielsku?

Grupa omawia kurs wideo z języka angielskiego

Chcesz nauczyć się mówić i swobodnie wyrażać swoje myśli po angielsku? Wystarczy wybrać odpowiednią technikę lub ćwiczenia w zależności od etapu, na którym się znajdujesz. Niezależnie, czy jesteś na etapie podstawowym, średnio zaawansowanym czy bardziej zaawansowanym skupimy się na metodach, które sprawią, że mówienie po angielsku stanie się zupełnie swobodne i przede wszystkim w pełni naturalne. Przedstawione sposoby nauki są idealne dla osób, które dopiero zaczynają naukę lub wracają do języka po długiej przerwie.

Bogate słownictwo po angielsku

Kluczem do osiągnięcia płynnej wymowy i swobody podczas porozumiewanie się w języku angielskim jest zdobycie bogatego zasobu słownictwa. Na początku należy skupić się na poznaniu wszelkich zwrotów oraz słówek, aby móc osiągnąć płynność językową. Osoba, która dopiero zaczyna przygodę z angielskim, może zacząć naukę od słów, które będą przydatne dla niej w konkretnych momentach, np. podczas podróży. Warto przemyśleć również, w jakich sytuacjach będzie potrzebny Ci angielski, aby móc także wyobrazić sobie swojego potencjalnego rozmówcę.

Zamiast uczyć się pojedynczych słówek, najlepiej postawić na naukę słów w kontekście. Pojedyncze słowa mogą mieć zupełnie inne znaczenia w zależności od sytuacji czy użycia. Ucząc się całych zwrotów, zdecydowanie lepiej będziemy mogli posługiwać się językiem. Ponadto o wiele łatwiej zapamiętać słowa w kontekście, łącząc je z innymi, dzięki temu możesz zapamiętać większą liczbę słów.

Jak uczyć się słownictwa?

W języku angielskim istnieje wiele słów o różnych, takich samych lub podobnych znaczeniach. Ich nauka wymaga oczywiście odpowiedniej ilości czasu oraz systematyczności.

Najlepszą nauką słówek są fiszki, dzięki czemu poznajemy nowe słownictwo oraz skutecznie je zapamiętujemy. Po jednej stronie zapisujemy polski odpowiednik, a po drugiej angielski. W ten sposób można uczyć się pojedynczych lub w kontekście słów. Ponadto dobrze również je zapisywać na mniejszych kartkach i umieszczać w różnych miejscach w domu, np. na lodówce, tablicy czy na ścianie.

Jak zacząć mówić po angielsku – skuteczne sposoby

Nie bój się popełniać błędów

To właśnie popełniane błędy uczą najszybciej, dlatego nie należy się ich obawiać. Wielu obcokrajowców, którzy posługują się angielskim, rozumieją, że początki nie są trudne. Ważne, aby odpowiednio dogadać się z innymi – nawet w najprostszy i najbardziej niegramatyczny sposób.

Otaczaj się angielskim

To jeden z najbardziej przyjemnych sposobów nauki zarówno słownictwa, jak i wymowy angielskiej. Chodzi o to, aby osłuchać się z językiem. Znajdziemy dużą ilość filmów, książek, audiobooków czy piosenek po angielsku, które mają proste sformułowania. Z każdym kolejnym etapem można szukać coraz to nowszych oraz nieco trudniejszych filmów, książek czy seriali, aby w taki sposób uczyć się angielskiego.

Korepetycje

Uczyć można się także wspólnie, np. z korepetytorem czy osobą, która może pochwalić się dobrą znajomością angielskiego. Nauczyciel czy lektor skupia uwagę tylko na swoim uczniu i dzięki temu można dużo się nauczyć i swobodnie przeprowadzać rozmowy.

Rozmawiaj z innymi

Sposobem nauki i płynności językowej jest oczywiście rozmowa – sama do siebie, z nieznajomymi, z lektorem czy z osobą, która zna angielski. Najlepszym sposobem przyswojenia odpowiedniej wymowy jest rozmowa. Uda nam się wówczas przełamać barierę językową i znacznie płynniej zaczniemy posługiwać się językiem angielskim.

A może nauka w szkole językowej?

Duża część osób, chcąc nauczyć się języka szybko i skutecznie wybiera rozpoczęcie kursu w szkole językowej. Jest to niewątpliwie dobry sposób nauki, gdzie w miłej atmosferze można uczyć się języka. Co ważne – wiele placówek oferuje nam zajęcia grupowe, a także indywidualne czy online. Sprawia to, że nauka angielskiego może odbywać się w różnych formach. Nie jesteśmy skazani sami na siebie, a pod okiem lektorów szybciej poznajemy niezbędne zagadnienia, słownictwo oraz uczymy się oczywiście mówić po angielsku. Szukasz odpowiedniej szkoły językowej w stolicy? Kursy językowe angielski Warszawa, umożliwią naukę języka na wysokim poziomie, a Ty nauczysz się prawidłowo i swobodnie komunikować po angielsku w codziennych sytuacjach.

źródło zdjęcia: freepik.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.