Grupowy czy indywidualny – który kurs językowy wybrać?

Osoby na kursie języka angielskiego

Chyba nikt nie ma wątpliwości jak ważna jest dzisiaj nauka języków obcych. Na całym świecie, w tym i w Polsce powstaje coraz więcej międzynarodowych firm, w których znajomość języka obcego jest konieczna do wykonywania pracy. Mnogość szkół językowych oraz ilość możliwych kursów sprawia, że czasami naprawdę ciężko wybrać jeden konkretny typ zajęć. Zdecydowana większość szkół oferuje tylko kursy grupowe, ale czy to lepsze rozwiązanie niż kurs indywidualny?

Indywidualny kurs języka angielskiego – na czym polega?

Bardzo dużo osób decyduje się na taką formę zajęć dlatego, że nie odpowiadają im terminy zajęć grupowych. Ale czy tylko dlatego warto wybrać taki rodzaj kursów? Kurs indywidualny jest nieco droższy od kursu grupowego, ale za to jako jedyny uczeń masz lektora na wyłączność. Zarówno program kursu jak i prędkość nauki jest dostosowywana według Twoich indywidualnych potrzeb. Osoby, które rozprasza nauka w grupie bądź krępuje ich wspólna nauka chętniej wybierają kurs indywidualny, gdzie nie stresują się obecnością innych osób. Przez wzgląd na mniejszą popularność tego typu kursów, masz większe szanse na znalezienie dobrej szkoły i wyspecjalizowanego native speakera.

Indywidualny kurs angielskiego w Lublinie – zalety

Indywidualny kurs angielskiego w Lublinie ma naprawdę wiele zalet poczynając od tego, że uwaga nauczyciela jest skupiona wyłącznie na Tobie. Dodatkowo zadania wykonywane są w dostosowanym do uczestnika tempie, nie musi on gonić za innymi, czy też czekać aż pozostali skończą zadanie. Tego typu zajęcia bywają świetną formą nauki dla osób niekoniecznie lubiących przebywać w grupie, ponieważ trudno jest im się skoncentrować i zapomnieć o tremie. Atutem zajęć indywidualnych jest również możliwość elastycznego dopasowania terminów spotkań oraz dobierania tematyki zajęć pod kątem określonych zainteresować ucznia a także stałe monitorowanie postępów nauki.

Grupowy kurs języka angielskiego – czym się charakteryzuje?

Grupowe kursy językowe przyciągają zdecydowanie większą liczbę osób. Po pierwsze to nieco tańsza opcja niż kursy indywidualne. Charakteryzują się tym, że nauka odbywa się w określone dni o ustalonej porze w grupie kilku lub kilkunastu osób, co umożliwia przełamanie bariery do mówienia w obcym języku. Współpraca z innymi kursantami umożliwia nawiązanie nowych znajomości, dyskusje, wymianę opinii oraz naukę nowych form wypowiedzi. Skuteczność nauki w tym przypadku może być zależna od liczebności grupy, ponieważ nauka z większą ilością osób może powodować, że ktoś zostaje w jakiś sposób pominięty.

Grupowy kurs języka angielskiego w Lublinie – zalety

Z pewnością dużym ułatwieniem jest fakt, że w takim modelu nauki uczestniczy od najmłodszych lat w przedszkolu, szkole, na studiach. Przeprowadzanie bogatych konwersacji, uczenie się od siebie nawzajem i wzajemne dyskusje to tylko niektóre z zalet kursów grupowych. Dużym atutem w tym przypadku jest możliwość rozmowy z rówieśnikami, ponieważ na kursie indywidualnym uczeń konwersuje z nauczycielem, co skutkuje zupełnie innym i mniej swobodnym typem rozmowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.