Film o ciekawych zawodach

Sędzia

Na życie składa się kilka różnych elementów. Jednym z nich jest praca. Jednak niektóre z zawodów doczekały się filmów na swój temat. Co jest w nich takiego niepowtarzalnego?

Wielkie przekręty

Praktycznie każdy większy biznes wpływa na gospodarkę o ile nie światową to na pewno w tym regionie, w którym działa. Część z tych niezbyt czystych podań udało się wyśledzić dziennikarzom, ale nie tylko.

Czwarta władza

Udało mi się obejrzeć ten film w kinie w Arkady Wrocław. Wiecie może jakie to jest uczucie kiedy w rękach trzyma się coś co może wstrząsnąć całą Ameryką? Na pytanie czy świat ma się dowiedzieć o wielkich przekrętach rządowych część osób lubiących pracować w stabilnych warunkach odpowiada oczywiście, że nie. Jednak nie wszyscy mają takie odczucia. Praca redaktora jest na pewno pasjonująca, ale może być też bardzo niebezpieczna i posiadane informacje mogą okazać się niebezpieczne.

Erin Brockovich

Może i stary tytuł, ale jakże na czasie. Matka trójki dzieci pilnie potrzebuje pieniędzy dlatego bierze pierwszą lepszą posadę mimo, że nie ma pojęcia ani doświadczenia w pracy prawniczej. Ma za to coś więcej. Genialne podejście do ludzi. Kiedy trafia na aferę związaną z firmą zatruwającą wodę w całej okolicy okazuje się, że jej niestandardowe podejście jest tym czego potrzeba Edowi. Współpraca może nie układa się gładko, ale efekt jest niesamowity, a Ed trafia na okładkę największej gazety branżowej.

Do czego zmusza życie

Życie to nie jest poemat. Mimo, że słowa do piosenki mówią inaczej. Jak wygląda praca na czarno? A może jednak lepiej zostać lekarzem?

Czas pijanych koni

Jaki tytuł taki film. Nie można tego opisać lepiej jak nostalgia życia na krawędzi. To film kina irańskiego. Pełnego melancholii i surowego krajobrazu etosu walki o życie. Młody chłopiec, jak się okazuje najstarszy z rodzeństwa rzuca szkołę po to, aby zarobić na operację dla brata. Niestety ale z legalnej pracy nie mógłby się nawet utrzymać w swoim regionie dlatego decyduje się na przemyt. Tu jednak świat jest brutalny.

Bogowie

O tym jak bardzo pasjonująca i odkrywcza może być praca lekarza dowiemy się z filmu „Bogowie”. Utalentowany kardiochirurg zmierza się z systemem, w którym wypadło mu żyć oraz z ludźmi, którzy go otaczają. Jednak stres w pracy wpływa na relacje. To też trzeba brać pod uwagę w tym zawodzie. Bo może i takie sławy jak Profesor doczekały się pomnika w postaci filmu, ale cena była bardzo wysoka. Płacili za nią całym życiem.

Jeśli szukasz pracy albo nie możesz zdecydować się jaki wybrać zawód to musisz zobaczyć te filmy. W nich jest pokazane to co najgorsze może Cię spotkać w danym zawodzie. Praca jak się okazuje niejedno ma w swoim wymiarze. Wpływa też na nas, nasze życie. Niektóre zawody okazują się zbyt niebezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.