Biznes i nauka. Czego dowiesz się na studiach z zarządzania?

zarządzanie zespołem ludzi, praca grupowa nad projektem

Planując swoją przyszłą karierę zawodową, często zastanawiamy się nad biznesowymi kierunkami. Jednym z nich jest Zarządzanie. To doskonała opcja dla tych, którzy planują karierę menedżerską bądź otwarcie własnej działalności. Tak wszechstronny kierunek może być przydatny nie tylko na obszarze biznesowym. Jakie są możliwości po ukończeniu tego kierunku? Dlaczego warto go wybrać?

Kierunek – Zarządzanie

To kierunek dla ludzi charyzmatycznych i stanowczych. Co nie zmienia faktu, że również osoby mniej pewne siebie mogą sobie doskonale na nim poradzić. Dzięki interdyscyplinarnemu połączeniu różnych dyscyplin naukowych, student zyskuje sporą dawkę wiedzy, którą może wykorzystać w różnych sytuacjach zawodowych i na różnych stanowiskach. Zarządzanie to kierunek, na którym można zyskać fachową wiedzę z marketingu, ekonomii, księgowości czy przedsiębiorczości. Ciekawą propozycję oferuje Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu, która aktywnie prowadzi studia z zarządzania na dwóch stopniach zawodowych – licencjat oraz magister. Dzięki rozłożeniu proporcji w nauczaniu teoretycznym a praktycznym, student zyskuje bezcenne doświadczenie i umiejętności. Wybierając trzyletnie studia pierwszego stopnia, młodzi zarządcy mają szansę wyspecjalizować się na poniższych specjalnościach:

 • Zarządzanie przedsiębiorstwem,
 • Marketing i sprzedaż,
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi,
 • Psychologia w biznesie,
 • Zarządzanie marką osobistą,
 • Przedsiębiorczość,
 • E-biznes.
mężczyzna trzyma w ręku telefon, obok stoi kubek z kawą
Źródło: https://www.pexels.com/

Zyskaną wiedzę można poszerzyć kontynuując naukę na dwuletnich studiach magisterskich. Tam również można rozwijać swoje pasje na skonkretyzowanych specjalizacjach:

 • Digital media, e-PR, komunikacja wizualna w świecie 4D,
 • Marketing Internetowy w Praktyce,
 • Zrównoważony Rozwój i Społeczna Odpowiedzialność w Biznesie,
 • Strategiczne Zarządzanie Kapitałem Ludzkim,
 • Zarządzanie Projektami,
 • Brand Manager,
 • MBA (język angielski / język polski).

Specjalizacja – Digital media, e-PR, komunikacja wizualna w świecie 4D

Na szczególną uwagę zasługuje specjalizacja Digital media, e-PR, komunikacja wizualna w świecie 4D, firmowana przez panią Paulinę Smaszcz, na której poruszane są zagadnienia z zakresu Personal Brandingu w digital future, E-PR, Digital Shapers i Digital Natives – komunikacja kontentowa, PR w zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi, Strategii międzykulturowych projektów biznesowych, metody Design Thinking, Social Media oraz informacje z webdevelopmentu w działaniach PR. Warto wspomnieć również o specjalistycznej kadrze, dzięki której studenci mają możliwość zyskania fachowej wiedzy bezpośrednio od profesjonalistów. Umiejętności, które zyskują studenci na tej specjalizacji, pomagają w komunikacji interpersonalnej, wystąpieniach publicznych czy personal brandingu.

Absolwenci z powodzeniem znajdują pracę jako PR specialist, Communication Specialist, Content Manager, Digital Media Manager, PR ekspert, ePR ekspert, External Communication Specialist, Specjalista Komunikacji Wewnętrznej, Digital Content Specialist, PR & Communication Strategy Manager, Social Media Content Manager, Kierownik ds. Relacji Zewnętrznych, Specjalista ds. relacji z mediami, Rzecznik Prasowy, Account Agencji PR. Więcej informacji o kierunku i specjalnościach znajdziesz na stronie https://handlowa.eu/PL .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.