USOS UŚ – gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Międzynarodowe studia polskie?

Międzynarodowe stusia polskie

Z każdym rokiem poszerzają się możliwości studiowania na coraz to nowych kierunkach. Jest to spowodowane ciągłą zmianą w gospodarce kraju i poza nim. Otwarte granice państwowe umożliwiają przepływ wielu narodowości. Pozwala to na wymianę międzynarodową studentów oraz pracowników. Mamy coraz więcej możliwości pracowania w wielu instytucjach Unii Europejskiej. Aby nadążyć nad zmianami, jakie się obecnie dzieją, musimy dobrze wybrać nasz kierunek studiów, który przygotuje nas do przyszłościowej, dobrze płatnej pracy.

Jaką dostaniemy pracę po kierunku Międzynarodowe studia polskie?

Po studiach tych mamy bardzo duże możliwości w znalezieniu dobrze płatnej pracy w wielu dziedzinach gospodarki krajowej i międzynarodowej. Wśród propozycji znajdziemy pracę po kierunku Międzynarodowe studia polskie m.in. jako:

 • tłumacz,
 • dziennikarz,
 • mediawarker,
 • dyplomata,
 • polityk,
 • pracownik biznesu międzynarodowego,
 • organizator wypraw międzynarodowych i międzykulturowych,
 • pracownik administracji państwowej.

Kto przygotuje nas do pracy na kierunku Międzynarodowe studia polskie?

Wykłady i praktyki w USOS UŚ prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę nauczycielską. Są to wykładowcy, którzy posiadają nie tylko wiedzę książkową, ale jest ona także poparta wieloletnią pracą w różnych instytucjach międzynarodowych. Program studiów na kierunku Międzynarodowe studia polskie jest bardzo solidnie przygotowany.

Dzięki temu zdobędziemy kompletną wiedzę i praktyczne przygotowanie do zawodu. Będziemy mieli możliwość praktyk zawodowych w różnych rejonach kraju oraz w innych państwach. Odbędziemy je w różnych instytucjach kultury, takich jak np. teatr, telewizja, kino, radio, magazyny wydawnicze itp.

Specjalności na kierunku Międzynarodowe studia polskie w USOS UŚ

Uniwersytet Śląski przygotował dla nas, w programie studiów na kierunku Międzynarodowe studia polskie, sporo specjalności, które możemy wybrać, a mianowicie:

 • kultura i komunikacja,
 • sztuka współczesna,
 • translatoryka,
 • doradztwo kulturowe,
 • międzynarodowa publicystyka kulturowa.

Kto może studiować na kierunku Międzynarodowe studia polskie?

Na tym kierunku w USOS UŚ mogą studiować nie tylko Polacy, ale wszyscy obcokrajowcy, którzy chcą przybliżyć sobie wiedzę o polskiej kulturze widzianej w aspekcie międzynarodowych kultur. Każdy może swobodnie ubiegać się o przyjęcie na studia. Studenci z innych krajów mają możliwość poznania Polski, jej bogactwo kulturowe i dziejowe, a Polscy studenci utrwalą i poszerzą wiadomości.

Program studiów na kierunku Międzynarodowe studia polskie przygotowuje gruntownie wszystkich studentów, by mogli oni po ich zakończeniu znaleźć przyszłościową, atrakcyjną i dochodową pracę.

Ile lat obejmują studia?

Międzynarodowe studia polskie obejmują dwa etapy nauczania. Są to studia I (3-letnie) i II stopnia (2-letnie) i są prowadzone na wydziale humanistycznym. Oprócz sal wykładowych do dyspozycji studentów jest biblioteka, w której są stanowiska komputerowe, gdzie indywidualnie można skorzystać z Internetu, wyszukać informacje, przygotować się do egzaminów itp.

Są w bibliotece także stanowiska czytelnicze, typu kawiarnianego z wygodnymi miękkimi krzesłami i niskimi stolikami, pozwalającymi na swobodną rozmowę wśród zgromadzonych tam studentów. Jest możliwość skorzystania z prasy i publikacji naukowych oraz wypożyczenie interesujących nas książek.

Co zyskujemy oprócz nauki i dobrego przygotowania zawodowego?

Międzynarodowe studia polskie USOS UŚ
Źródło: Pixabay.com

Dzięki studiowaniu na kierunku Międzynarodowe studia polskie, poznamy bardzo dużo ciekawych ludzi różnych narodowości. Nawiążemy wartościowe relacje i przyjaźnie. Miło spędzimy czas wśród podobnych zapaleńców, jakimi sami jesteśmy. Znajomości te mogą przetrwać lata studenckie, pomogą nam wówczas podczas poszukiwania pracy w Polsce i poza jej granicami.

Studenci z innych krajów będą mogli wtopić się w życie Polaków, przebywając wśród nich na mieście i w obiektach kultury oraz rozrywkowych. Będą mogli obserwować i poznawać Polskę z bliska. Uczelnia USOS UŚ dysponuje akademikiem, w którym studenci z innych miast i państw będą mogli zamieszkać podczas nauki na studiach na kierunku Międzynarodowe studia polskie.

Jest możliwość zaczepienia się w prywatnych kwaterach studenckich oraz grupowe wynajęcie samodzielnego mieszkania kilkupokojowego. Są również propozycje wynajęcia kawalerki, jeżeli lubimy mieszkać sami i mieć pełną niczym niezakłóconą swobodę.

Autor tekstu:
Beata Goździk – lektor audiobooka „Bierz plecak i lecimy”.

Źródła:

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.