Po co porządek na biurku?

Mając porządek chronisz swoje zdrowie. Ktoś może zapytać, jak porozwalane kartki mogą wpłynąć na moje zdrowie? To bardzo proste, szukałeś kiedyś czegoś pilnie na biurku? Co czułeś nie mogąc tego znaleźć, będąc przekonanym, że gdzieś tutaj to jest? Podpowiem Ci – stres. Według opinii niektórych lekarzy stres jest przyczyną 80% chorób. Poza stresem pomyśl o kurzu, który nas otacza w brudnych, niezadbanych pomieszczeniach. Brak porządku może też wpływać znacząco na poziom hałasu w naszym miejscu pracy. Czy wiedziałeś o tym, że wyczyszczenie komputera może go znacząco wyciszyć? Dzieje się tak, ponieważ kurz znajdujący się na drodze obiegu powietrza, może przeszkadzać w jego swobodnym przepływie.

Swoją wydajność możemy podnieść poprzez przeanalizowanie sposobu w jaki porządkujemy swoje pliki. Zdarza się, że najbardziej czasochłonnym zajęciem podczas naszej pracy jest właśnie poszukiwanie plików, lub szukanie lokalizacji gdzie mamy dany plik zapisać. Zwróć zatem większą uwagę na w jaki sposób to robisz.

Mając porządek masz większą motywację. Nie będę tutaj niczego udowadniał na siłę, proponuję zatem, abyś sam spróbował. Wysprzątaj wszystko tak jak wspomniałem, a następnie poczuj przypływ pozytywnych emocji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.