Twoja przeszłość

Czy zdażyło Ci się w  życiu cos złego? Coś o czym nie możesz zapomnieć? Możliwe, że wspomnienie to wraca do Ciebie jak bumerang. OK, nie zatrzymuj tego. Oczywiście ciągłe myślenie o swojej przeszłości niczego nie zmieni i czasem jest bardzo męczące. Pamiętaj jednak, aby nie starać się tych myśli zatrzymać na siłę. Mogą one spokojnie płynąć w Twojej głowie. Uświadomisz sobie wtedy, że nie cofniesz czasu, nie zatrzymuj go też na siłę. Każde przeżycie daje nam jakąś naukę. Możliwe, że za tą właśnie naukę zapłaciłeś, lub zapłacił byś słono. Przyszła ona do Ciebie sama, możesz nawet z jakiegoś dziwnego powodu poczuć, że jesteś za nią Bogu wdzięczny.

Nasz zegar biologiczny jest bardzo skomplikowanym urządzeniem. Każdy z nas o innej godzinie myśli najefektywniej. Każdy z nas o innej godzinie posiada maksymalną zdolność koncentracji. Mogę tutaj wspomnieć tylko i wyłącznie o pewnej średniej. W większość przypadków bowiem, stan maksymalnego pobudzenia umysłowego występuje około godziny 11.00. Dlatego też warto wszelkie egzaminy pisać właśnie o tej godzinie.

Wróćmy na chwilę do porządków. Kiedy już rozmawiamy o planowaniu dnia, warto dodać, że świetnym zwyczajem jest chwila porządków każdego dnia. Wyznacz sobie pewien czas, godzinę, o której wrócisz do swoich danych. Wróć do starych maili, notatek. Na pewno znajdziesz w nich ważne kontakty już dawno zapomniane. Możliwe, że znajdziesz w nich też zaplanowane, pilne zajęcia, o których kompletnie zapomniałeś. Proszę, zrób to teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.