Początki szukania pracy

Najtrudniej jest zacząć poszukiwanie pracy. Jak to jest w pewnej piosence „najtrudniejszy jest pierwszy krok”, tak samo jest w tym wypadku. Aby zrobić ten pierwszy krok, należy znaleźć motywację. To właśnie ona sprawi, że nie będziemy musieli się do niego zmuszać, wręcz przeciwnie. Mając dobrą motywację pierwsze działania podejmiemy, niejako, mechanicznie.

Bardzo prawdopodobne, że jesteś teraz na etapie rozpamiętywania swojej porażki, np. ostatniej nieudanej próbie podjęcia pracy. Nie jesteś sam. To całkiem normalne, nasza świadomość próbuje w ten sposób poukładać sobie ostatnie zdarzenia. Pamiętajmy jednak, aby nie oddać się temu zajęciu zbyt długo. Siły jakie przeznaczamy na rozpamiętywanie o przeszłości, równie dobrze mogli byśmy wykorzystać do poszukiwania lepszej pracy. Rozpamiętywanie jest to błędne koło, które prowadzi do kolejnej porażki.

1 thought on “Początki szukania pracy

  1. Na początku chcę napisać, że bardzo podoba mi się ta strona. Pomysł jest niesamowity, co do wykonania mam pewne wątpliwości, ale jestem pewien, że należy Wam się. Z zaciekawieniem śledzę dalsze poczynania. Chętnie poczytam dużo więcej o tej dyscyplinie. Co do tego artykułu zgadzam się w stu procentach, w moim przypadku absolutnie wszystko się potwierdza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.