POCHODZENIE SAMOCHODU A LEASING – TO TEŻ MA ZNACZENIE!

Para w samochodzie

Coraz więcej osób decyduje się na wzięcie leasing na używany samochód. To bardzo słuszna decyzja, jeżeli komuś zależy zarówno na jakości, jak i dobrej cenie. Z tej propozycji chętnie korzystają nie tylko przedsiębiorcy, ale również klienci indywidualni.

Leasing na samochody używane to ciekawa alternatywa do tradycyjnych kredytów bankowych. Jest to wygodna opcja, która wiąże się z niewielką ilością dokumentów. Na polskim rynku znajduje się wiele różnych firm leasingowych, które oferują swoim klientom bardzo konkurencyjne warunki. Okazuje się jednak, że przy podpisywaniu umowy znaczenie ma nie tylko wysokość naszych zarobków, ale również kwestia tego, skąd konkretny pojazd pochodzi.

Czy pochodzenie ma znaczenie?

Tak, jak wiele jest firm leasingowych, tak wiele zasad dotyczących pochodzenia konkretnego pojazdu. Możemy spotkać się z firmami, które będą leasingować samochody używane, jednakże tylko w sytuacji, gdy pojazd będzie pochodził od sprawdzonego, zaufanego dostawcy. Mogą to być, na przykład autoryzowani dealerzy, których w Polsce nie brakuje. Warto jednak pamiętać o tym, że znajdą się również leasingodawcy, którzy będą przykładać do tego mniejszą wagę. Czasami mogą one zdecydować się na zakup samochodu z komisu, czy też nawet od indywidualnych osób czy firm. Jest to ciekawe rozwiązanie, które spotyka się ze sporym zainteresowaniem klientów.

Wiarygodność firmy

Dla leasingodawców ważna jest wiarygodność firmy, czy też osoby, która sprzedaje konkretny samochód. Ma to dla nich ogromne znaczenie, ponieważ w razie jakichkolwiek trudności, sprawę można załatwić znacznie szybciej i prościej, niż w przypadku dostawcy, który jest mało wiarygodny. Pochodzenie samochodu dla firmy leasingującej ma znaczenie, ponieważ to właśnie oni są formalnie właścicielami konkretnego pojazdu.

Szybkie obliczenie kosztów

Jeśli jesteś zainteresowany leasingiem, ale nie wiem do końca ile to może kosztować, skorzystaj z ciekawego narzędzia, jakim jest kalkulator leasingowy. Można go znaleźć na stronie internetowej firmy CLS. Kalkulator jest bardzo prosty w obsłudze, a dzięki niemu można uzyskać podstawowe informacje na temat kosztów leasingu. Warto z niego skorzystać przed konsultacją z doradcą. Pomoże on rozwiać wszelkie wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.