Outsourcing kooperacyjny – na czym polega?

Dział kadr i płac.

W każdej firmie jednym z ważniejszych działów jest dział kadr i płac. To w nim bowiem dochodzi do obliczania wynagrodzenia, wysokości składek, a także pilnowania tego, aby pensja terminowo wpłynęła na konta pracowników. Część przedsiębiorców decyduje się na outsourcing, czyli powierzenie zadań administracyjno-księgowych firmom zewnętrznym, ale nie brakuje też tradycjonalistów, którzy posiadać dział kadr w strukturze swojej firmy. I do tej drugiej grupy pracodawców kierowany jest outsourcing kooperacyjny.

Co kryje się pod hasłem outsourcingu kooperacyjnego?

Za prawidłowo prowadzone sprawy kadrowe i płacowe odpowiadają nie tylko ludzie, ale również programy. Dlatego też chcąc zachować w swojej firmie dział kadr, warto skorzystać z outsourcingu kooperacyjnego, który polega na udostępnieniu przez Contract Administraction nowoczesnego systemu informatycznego. Aplikacja ta sprawia, że chociaż wszystko prowadzone jest wewnątrz firmy, to przy użyciu innowacyjnych narzędzi, w tym oprogramowania. Ma to na celu przede wszystkim udoskonalenie i usprawnienie obsługi kadrowej, a przy tym zapewnienie rozwiązań, które są zgodne z obowiązującymi przepisami wynikającymi z prawa pracy. Z payroll services Poland i outsourcingu kooperacyjnego mogą korzystać wszyscy przedsiębiorcy niezależnie od tego, czy zatrudniają kilka, czy kilka tysięcy pracowników.

Jaki zakres usług obejmuje outsourcing kooperacyjny?

Na outsourcing kooperacyjny składa się w głównej mierze dobór oprogramowania, narzędzi i aplikacji kadrowych, które dopasowane zostają pod kątem działalności firmy. Co ważne, istnieje możliwość wprowadzenia do nowoczesnego systemu informatycznego danych archiwalnych. Contract Administraction w ramach udostępnienia swoich programów zapewnia też swoim Klientom wsparcie techniczne, szkolenie z zakresu pracy na nowych systemach, a także analizę tego, czy wdrożone moduły są wystarczające, czy wymagają rozszerzenia.

Outsourcing kooperacyjny, czyli praca na najnowocześniejszych systemach kadrowych minimalizuje ryzyko popełniania błędów, zwiększa wydajność oraz bezpieczeństwo prawne za sprawą dokonywanych aktualizacji w przypadku zmiany przepisów. Bez wątpienia jest tym, w co warto zainwestować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.