Opieka medyczna dla firm – o tym warto wiedzieć!

Załatwianie opieki medycznej dla firmy

Coraz więcej pracowników zwraca uwagę na to, czy zatrudniająca ich firma oferuje pakiety opieki medycznej. Jest to popularne rozwiązanie, z którego płyną liczne korzyści – nie tylko dla samych zatrudnionych, lecz także dla przedsiębiorstwa. Pakiety motywują do pracy, zapewniają komfort psychiczny, ale są też zabezpieczeniem dla pracodawcy, który nie musi obawiać się przedłużających zwolnień lekarskich. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat opieki medycznej dla firm!

Nie tylko dla dużych firm

Zależnie od centrum medycznego można wybrać ofertę opieki zdrowotnej nie tylko dla dużych firm, lecz także dla małych przedsiębiorstw – nawet tych składających się z kilku osób. Dzięki powiększającej się ofercie prywatnych przychodni dostępne są również atrakcyjne oferty dla działalności jednoosobowej. Bardzo często można też dopasować sposób finansowania opieki zdrowotnej i wybrać, czy jest ona pokrywana w całości przez firmę, czy też częściowo przez przedsiębiorstwo, a częściowo przez pracownika. Pakiety medyczne można oczywiście wliczyć w koszty działalności.

Zróżnicowane pakiety opieki medycznej

Sprawdzone centra medyczne oferują szereg pakietów medycznych dla firm, które różnią się przede wszystkim zakresem oraz ceną. W najtańszym pakiecie można zazwyczaj otrzymać podstawową opiekę zdrowotną oraz kompleksowe badania diagnostyczne i laboratoryjne. Natomiast pakiety typu VIP, czyli najdroższe z proponowanych rozwiązań, mogą obejmować swoim zakresem nawet chirurgię stomatologiczną! Więcej na ten temat dowiesz się na https://polmed.pl/dla-firmy.

Pakiety medyczne

Korzyści dla pracowników i ich rodzin

Wiele centrów medycznych oferuje kompleksowe pakiety opieki medycznej dla pracowników i ich rodzin. Zazwyczaj można znaleźć w ofercie kilka różnych pakietów podstawowych, z których skorzystać może firma, aby zapewnić opiekę zdrowotną swoim pracownikom. Osoby zatrudnione mają dostęp do najlepszych specjalistów, zazwyczaj bez kolejek, dzięki czemu zwiększa się wydajność ich pracy. Pracownicy mogą też liczyć na dostępność badań diagnostycznych, wygodny Portal Pacjenta oraz infolinię działającą 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. W ten sposób każda zatrudniona osoba czuje się zaopiekowana na najlepszym poziomie!

Korzyści dla pracodawców!

Jak już zostało wspomniane, opieka medyczna dla firm to nie tylko korzyści dla pracowników, ale również dla pracodawców. Przede wszystkim, przedsiębiorstwo staje się znacznie bardziej atrakcyjne dla nowych, wykwalifikowanych osób poszukujących pracy. Dzięki temu w procesie rekrutacji mogą pojawić się znacznie ciekawsi kandydaci. Lepiej zorganizowana i sprawniejsza staje się również medycyna pracy – we współpracy z prywatną placówką możliwe jest nie tylko prowadzenie intuicyjnego kalendarza, lecz także kontrola procesu badań przez pracodawcę. Opieka medyczna świadczona przez prywatną placówkę ma też wpływ na jakość leczenia – dzięki współpracy ze specjalistami pracodawcy mogą liczyć na zmniejszenie ilości zwolnień lekarskich!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.