Nic na siłę

Nie staraj się do czegoś zmuszać. Choćby ktoś przekonywał Cię do jakiegoś sposobu doskonalenia swojej osoby, mówiąc, że jest najlepszy na świecie, pamiętaj, że to dla Ciebie musi on działać. Pamiętaj, że sposób ten może działać świetnie na kogoś innego, a na Ciebie wcale nie.

Nie staraj się myśleć pozytywnie na siłę. Zmuszanie się do czegokolwiek sprawia, że Twoje samopoczucie jest gorsze, nie lepsze. Pamiętaj, że celem pozytywnego myślenia jest wydołanie pozytywnych emocji. Wczuj się zatem w sobie i rób to co poprawia Twoje samopoczucie. Nie myśl, że musisz robić cokolwiek. Zmuszanie się do bycia miłym, zmuszanie się do bycia kimś kim chcą inni abyś był. Pamiętaj, że to ty decydujesz co zrobisz. Ty nic nie musisz, wręcz przeciwnie – możesz osiągnąć wszystko, możesz zrobić wszystko na co tylko masz ochotę.

To jest Twoje niepodważalne prawo, które mówi, że możesz myśleć o czym tylko chcesz. Możesz robić co tylko chcesz, możesz być kim tylko chcesz i pozwól na to innym. Oczywiście, nie rób tego jeśli jesteś psychopatą pokroju Hitlera, a Twoim największym marzeniem jest eksterminacja Żydów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.