Leasing maszyn dla przedsiębiorstw

Osoba przed laptopem organizuje leasing maszyn do firmy

Artykuł sponsorowany.

Potrzebujesz maszyny dla swojej firmy? Wybór leasingu zamiast kredytu ma wiele zalet. Nie musisz też zamrażać dużej gotówki, jak w sytuacji, gdybyś zdecydował się na bezpośredni zakup. Dowiedz się więcej!

Jakie zalety ma leasing maszyn?

Leasing maszyn to idealna opcja dla każdego przedsiębiorcy, który nie posiada odpowiednich pieniędzy na zakup sprzętu. Zwłaszcza że często są to koszty idące w setki tysięcy, a nawet miliony złotych. W przypadku leasingu jedyne środki, jakie inwestujesz, to płacony na początku wkład własny, którego maksymalna wartość może wynosić 45%, choć często jest to tylko 20-30%. Reszta płatności jest pokrywana przez leasingodawcę.

Leasing daje Ci też możliwość zaliczenia maszyny do kosztów dwa razy szybciej niż przy zakupie za gotówkę. Dodatkowo dzięki leasingowi obniżysz wysokość płaconych podatków, a Twoja zdolność kredytowa się nie zmieni. Leasing maszyn to finansowanie, które możesz załatwić w ciągu tygodnia, przy znacznie mniejszej liczbie dokumentów, niż ma to miejsce w przypadku kredytu.

W sytuacji, kiedy Twoje przedsiębiorstwo działa okresowo, to leasing maszyn umożliwia Ci ustawienie różnej wysokości rat w sezonie i poza nim. Finansowanie poprzez leasing chroni również majątek przed komornikiem, ponieważ do zakończenia umowy i ewentualnego wykupu maszyna pozostaje własnością firmy leasingowej.

Jaki sprzęt obejmuje leasing maszyn?

Korzystając z leasingu, możesz liczyć na finansowanie szerokiej gamy urządzeń. Leasing maszyn obejmuje m.in.:

  • maszyny do obróbki metalu, drewna, kamienia, szkła i innych materiałów,
  • maszyny do obróbki tworzyw sztucznych,
  • maszyny budowlane, rolnicze i leśne,
  • sprzęt medyczny,
  • maszyny drukarskie,
  • maszyny do przetwórstwa spożywczego,
  • maszyny pakujące,
  • wózki widłowe.

Finansowaniu podlegają też całe linie technologiczne. Dodatkowo w Leason znajdziemy maszyny dostosowane do profilu Twojej działalności.

Firmy leasingowe chętniej finansują nowe i typowe urządzenia, pochodzące z krajowego rynku. Nie znaczy to jednak, że nie znajdziesz leasingodawcy na maszyny używane, specyficzne lub sprowadzone z zagranicy. Wielokrotnie w Leason pomagaliśmy klientom uzyskać finansowanie na taki sprzęt.

Czy warto skorzystać z leasingu maszyn?

Leasing maszyn to z pewnością korzystne rozwiązanie, dzięki któremu zyskasz potrzebne urządzenia, a równocześnie nie poniesiesz znacznych kosztów, zamrażając finanse firmy. Po zakończeniu umowy masz możliwość wykupu maszyny – najczęściej jest to od 1 do 30% jej wartości, przy czym spłaty możesz też dokonywać z ratami leasingu. W Leason mamy duże doświadczenie w leasingu maszyn. Skorzystaj z naszej oferty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.