Kwitnący interes

Kwitnący krzew róży

Patrząc na pułki sklepowe uginające się pod ciężarem doniczek z roślinami, bukietów i wianków można wysnuć jeden wniosek. Polacy zawsze kochali kwiaty.

Naród, który od wieków otaczał naturę opieką i miał do niej duży szacunek musi mieć sentyment do zieleni. Spuścizną tego są piękne puszcze z czego najbardziej słynna w okolicach Białowieży – Puszcza Białowieska. Nic więc dziwnego, że nasz kraj okazał się korzystnym rynkiem zbytu dla wielu roślin ozdobnych.

Nie tylko ogrodnictwo zarabia na kwiatowej hossie

Wianek na drziwachNa hossie kwiatowej zysk osiągają nie tylko ogrodnicy, którzy całkiem dobrze sobie radzą mimo ostrej konkurencji z zachodu. Naszych producentów sadzonek wspiera klimat, który jest bardziej surowy niż w Europie zachodniej. Chęć otaczania się kwiatami przez ludzi została też wykorzystana przez  hurtownie sztucznych kwiatów, które mają się obecnie bardzo dobrze.

Sztuczne kwiaty są wszędzie

Od jakiegoś czasu hurtownie sztucznych kwiatów przeżywają rozkwit interesów. Wszechogarniające społeczeństwo nurty Do It Your Self w swojej produkcji często używa właśnie sztucznych kwiatów. Powstają z nich wianki oraz przepiękne ozdoby. Równie chętnie sięgają po nie projektanci mody oraz dekoratorzy wnętrz. Ci co w odpowiednim momencie weszli z ofertą na rynek obecnie mają się dobrze.

Lubimy się otaczać kwiatami

Widzimy coraz większy trend promujący florystykę. Ta branża równie chętnie korzysta ze sztucznych kwiatów jak i z żywych. Do tego mnóstwo dodatków takich jak gąbki florystyczne, podkłady i konstrukcje, które są częścią asortymentu oferowanego przez hurtownie online kwiatów sztucznych. Dobra koniunktura rynku, dająca zarobić w wielu branżach, zwiększyła zapotrzebowanie ludzi na coraz bardziej luksusowe produkty. W tym również swój udział znalazła branża florystyczna.

Wydawać by się mogło, że wejście teraz do dobrze prosperującej gałęzi biznesu jest przepisem na sukces. Jednak nie zawsze tak bywa, gdyż rynek opanowany przez silne stabilne firmy, jest trudny do zdobycia. O wiele łatwiej zainwestować w obrót produktem, na który popyt jest znaczny, a dostawcy czy pośrednicy dopiero zaczynają działać. Często tak jest, że rozwój jednej branży w gospodarce pociąga za sobą pośrednio i bezpośrednio inne. Warto to wykorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.