Kreatywna reklama

Budynek cały w reklamach

Kluczem do stworzenia reklamy, która odniesie sukces, jest tak naprawdę jej prostota, a jednocześnie niebanalność. W natłoku bodźców, które docierają do konsumentów ze wszystkich stron, nie jest to łatwym zadaniem. Z pomocą przychodzi druk reklamowy, wykorzystywany w mniej oczywisty sposób. Ulotki reklamowe to przeżytek – sprawdzają się głównie podczas targów, kiedy odbiorcy faktycznie szukają informacji. W pozostałych przypadkach potencjalni klienci zazwyczaj nie poświęcają ulotkom nawet chwili, wrzucając je do torebki lub wyrzucając do najbliższego kosza na śmieci.Chcąc wykorzystać druk reklamowy, zastanów się, gdzie go umieścić. Najlepiej aby były to miejsca, które są dobrze widoczne, albo zostają z adresatem reklamy na dłużej. Świetnie sprawdzą się więc pomysłowe billboardy lub szyldy, a także wszelkiego rodzaju gadżety reklamowe, takie jak choćby breloczki, długopisy, smyczki, notatniki, pendrive’y. Dobrym pomysłem jest również drukowanie swojego logo np. na odzieży (choć tutaj zdania są podzielone. Niektórzy konsumenci preferują produkty, nie posiadające loga firmy, z której dana rzecz pochodzi.)

Nie tylko płaskie przedmioty

Choć druk reklamowy nadal kojarzy nam się głównie z płaskimi formami, to obecnie, dzięki nowoczesnej technologii, możliwe jest również tworzenie przestrzennych wydruków. Służą do tego specjalne drukarki 3D, które poprzez wykorzystywanie filamentów (materiałów do drukowania) są w stanie wytwarzać przestrzenne bryły. Jest ciekawa forma reklamy, pozwalająca na tworzenie różnych przedmiotów. Wykorzystując druk 3D można drukować breloczki, figurki, tabliczki, i co tylko podpowie nam wyobraźnia. Jeżeli chcemy, możemy spróbować połączyć druk 3D z tradycyjnymi metodami drukowania. Np. nanosząc na przestrzenny wydruk jakieś hasło reklamowe lub infografikę.

Scharakteryzuj grono potencjalnych odbiorców

Stworzenie skutecznej reklamy, która trafi do przyszłych konsumentów, nie jest proste. Aby zwiększyć swoje szanse na sukces, warto dobrze zastanowić się, do kogo tak naprawdę chcemy trafić. Przykładowo, jeśli nasze produkty dedykowane są dzieciom, ciekawym rozwiązaniem może się okazać wykorzystanie balonów, jako miejsca na reklamę. Wówczas, rozdając maluchom balony z umieszczoną na nich reklamą, automatycznie dajemy się poznać ich rodzicom. Jeżeli tacy rodzice zapamiętają naszą markę, wzrastają szanse na to, że zaczną kupować nasze produkty. Chociażby z ciekawości.

Charakteryzując potencjalnych odbiorców, warto wziąć pod uwagę ich wiek, przekonania, środowisko w którym przebywają. Inna reklama trafi do nastolatków, inna do młodych mam, przedsiębiorców, czy osób starszych. Przygotowując projekt druku starajmy się unikać nadmiaru czcionek i informacji. Reklama powinna wzbudzać emocje, wywoływać w odbiorcy jakąś refleksję lub po prostu bawić. Dzięki temu zostanie lepiej zapamiętana. Drukować można na torbach, ubraniach, szkle lub plastiku (jest to ciekawe rozwiązanie na reklamę outdoorową), niewielkich firmowych gadżetach. Wystarczy zastanowić się, w jaki sposób chcemy trafić do odbiorców.
Artykuł został opracowany przy współpracy z kseroa0.pl – Ksero Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.