Konto walutowe – jakie są korzyści?

Konto walutowe.

W zglobalizowanym świecie nie trzeba ruszać się z domu, aby dokonywać transakcji w obcych walutach. Wystarczy wspomnieć o zagranicznych sklepach internetowych, jak również platformach typu marketplace. W większości przypadków za zakupy można oczywiście zapłacić polską kartą z polskiego rachunku bankowego, jednak wiąże się to z niekorzystnym przewalutowaniem. Dlatego coraz więcej użytkowników, również podróżujących za granicę, wybiera konta walutowe. Jakie są zalety skorzystania z tego rozwiązania? Jakie możliwości mają biznesy e-commerce sprzedające również za granicę?

Konto walutowe – najważniejsze zalety

Każdy, kto dokonuje transakcji w obcych walutach częściej niż sporadycznie, powinien zdecydować się na założenie konta walutowego. Jakie są najważniejsze zalety tego rozwiązania?

Unikanie niekorzystnego spreadu

Wypłaty z bankomatów i płatności kartą za granicą, transakcje w zagranicznych sklepach e‑commerce, prywatne przelewy – bez konta walutowego za każdym razem kończą się one niekorzystnym dla klienta przewalutowaniem. Brak konta walutowego oznacza marnotrawienie pieniędzy.

Wygodna spłata kredytów w obcych walutach

Zamieszanie dotyczące kredytów we frankach szwajcarskich mocno zniechęciło Polaków do zaciągania kredytów w obcych walutach. Z drugiej strony wciąż takie rozwiązanie bywa opłacalne. Konsumenci, którzy się na nie zdecydują, aby oszczędzać, powinni postawić na konto walutowe.

Błyskawiczna wymiana walut

Wymiana walut przy pomocy specjalnego konta jest nie tylko tańsza, ale znacznie szybsza od metod tradycyjnych. Zresztą zabieranie ze sobą dużej ilości gotówki w turystyczne destynacje nie jest rozwiązaniem w 100% bezpiecznym.

Łatwiejszy handel na rynku walut

Z konta walutowego chętnie korzystają osoby handlujące na rynku Forex. W ich przypadku ponadprzeciętne prowizje nie wchodzą w grę, bo odbierają sens inwestycji.

Płatności walutowe dla e-commerce

Transakcje w obcych walutach coraz częściej stanowią również codzienność w biznesie e-commerce, który obsługuje dodatkowo klientów zagranicznych. Właściciele sklepów internetowych mają do dyspozycji stworzone specjalnie dla nich rozwiązania, na przykład płatności walutowe udostępniane przez operatora Przelewy24. Zagraniczni klienci otrzymują ceny za produkty nominowane w złotówkach w swojej walucie, a następnie mogą wygodnie dokonać transakcji przy pomocy międzynarodowych kart płatniczych. Z kolei sklepy prowadzące działalność w obcych walutach zyskują dzięki tej usłudze, bo mogą otrzymywać środki bezpośrednio na swoje konta walutowe.

Więcej rozwiązań dotyczących nowoczesnych płatności mobilnych dla sklepów internetowych można poznać pod adresem: https://www.przelewy24.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.