Kiedy warto zapisać dziecko na zajęcia angielskiego?

Dzieci idące drogą

Opanowanie język angielskiego w mowie i w piśmie w stopniu komunikatywnym niesie mnóstwo korzyści. Pozwala swobodnie wyjechać na wakacje za granicę bez obaw, że barierę stanowił będzie język. W wielu branżach posługiwanie się językiem angielskim jest niezbędne, dlatego posłanie dziecka na zajęcia angielskiego to inwestycja w jego przyszłość.

Kiedy dziecko sobie nie radzi w szkole

Zajęcia z angielskiego są w szkołach od wielu lat. Nie zawsze jednak sposób przekazywania wiedzy jest od odpowiedni i trafia do wszystkich uczniów. Problemy z opanowaniem skomplikowanych elementów języka angielskiego mogą pojawić się u każdego dziecka. Rozwiązaniem jest angielski indywidualnie np. w szkole Lincoln. Na zajęciach lektor skupia się tylko na jednym dziecku, dlatego:

➢ szybciej wyłapuje błędy, jakie uczeń popełnia, dzięki czemu może je od razu korygować i wyjaśniać

➢ dostosowuje tempo nauki do możliwości dziecka

➢ ma możliwość skupienia się i poświęcenia większej ilości czasu na te elementy, które sprawiają dziecku najwięcej trudności.

Kiedy dziecko radzi sobie zbyt dobrze

Tempo nauki języka angielskiego w szkole jest zgodne z programem nauczania, do którego wszystkie dzieci muszą się dostosować. Problem mają nie tylko te z nich, które nie mogą nadążyć za grupą i zajęciami, ale również te, które uczą się bardzo szybko i na lekcjach się zwyczajnie nudzą. Zajęcia indywidualne byłyby dla nich większym wyzwaniem i jednocześnie pozwoliłyby poszerzać wiedzę.

Kiedy dziecko chce

W przypadku dzieci, które mają dobre stopnie z języka angielskiego w szkole i w odpowiednim dla programu nauczania tempie przyswajają informacje przekazywane przez nauczyciela również mogą uczęszczać na zajęcia angielskiego. Warto jednak dać im wybór i zadecydować samodzielnie, czy chcą uczęszczać na dodatkowe zajęcia czy chciałby rozwijać swoje inne pasje. Warto jednak zachęcić malucha do zajęć, na których lektorzy stosujący ciekawe metody nauczania pokażą, że poznawanie języka angielskiego może być świetną zabawą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.