Jeśli szukasz bezpiecznego zatrudnienia w Holandii udaj się do agencji pracy

Wyjazd do Holandii do pracy

Wielu Polaków nadal wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu pracy. Ciekawym kierunkiem jest kraj wiatraków, Holandia. To kraj otwarty na inne narody. Polacy znajdują tam pracę w różnych dziedzinach, od gastronomii po uczelnie wyższe. Jest bardzo popularny ze względu na atrakcyjne wynagrodzenie i wiele możliwości pracy. Jeśli zastanawiasz się nad wyjazdem do tego kraju, koniecznie udaj się na początek do agencji zatrudnienia, gdzie dowiesz się, jakie formalności musisz dopełnić, aby dostać nową i bezpieczną pracę.

Pierwsze kroki w zatrudnieniu przez agencję. Co zrobić przed wyjazdem do Holandii?

Poszukaj pracy w agencji zatrudnienia, która jest zarejestrowana w rejestrze agencji zatrudnienia. Potwierdza to wydany certyfikat Marszałka Województwa. Lista organizacji upoważnionych do świadczenia usług znajduje się na stronie: www.kraz.praca.gov.pl.

Możesz również sprawdzić, czy firma legalnie działa w Wojewódzkim Urzędzie Pracy. Tutaj również znajdziesz informację czy podmiot działa zgodnie z prawem: Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej: www.ceidg.gov.pl. Pamiętaj, że szukając pracy nie musisz nic płacić. Sprawdź uważnie zawartość dokumentów i szczegóły oferty. Nie jedna osoba wpadła w nieuczciwego pośrednika. Wszystkie oferty pracy tymczasowej powinny być wpisane do rejestru.

Po zmianach przepisów pośrednicy nie muszą dysponować powierzchnią biurową, aby spotykać się z potencjalnymi pracownikami. Tutaj należy zachować szczególną ostrożność podczas spotkań poza firmą, np. w kawiarni czy barze. W niektórych przypadkach nieuczciwi pośrednicy agencji wyłudzają pieniądze. W razie podania tylko numeru telefonu należy zwrócić szczególną uwagę na takie ogłoszenia. To już pokazuje, że coś jest podejrzane.

Zawsze zachęcamy do korzystania z agencji pracy, ponieważ to pewne i bezpieczne. Sprawdź oferty na stronie Holland Contracting.

W czym może pomóc agencja pośrednictwa pracy?

Zadania pośrednika pracy związane z Twoim wyjazdem do Holandii to:

To przede wszystkim podpisanie umowy z określonymi warunkami pracy i zarobkami. Powinny być przedstawione koszty wydania wizy, dojazdu, tłumaczenia dokumentów, oraz cena badań lekarskich.

Agencja pracy musi przestrzegać zakazu dyskryminacji ze względu na: płeć, wyznawaną religię, niepełnosprawność itd. Pośrednictwo pracy ma nakaz zwrócenia dokumentów na pisemny wniosek, osoby świadczącej usługi w niej. Zadaniem pośrednika jest prowadzenie wykazu osób wysyłanych do pracy za granicą oraz podmiotu przyjmującego do pracy.

Ważnym punktem jest przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych. Te wszystkie wymienione obowiązki powinna spełniać agencja pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.