Jak zbierać leady?

Osoba pracuje przed laptopem i zbiera leady

Dane to jedna z najsilniejszych i najpewniejszych walut. Dlatego właśnie ich pozyskiwanie bywa naprawdę trudne. Jeśli jednak nauczysz się zbierać leady dla swojego biznesu, możesz naprawdę wiele zyskać. Jak to robić?

Czym jest lead?

Lead jest osobą, która poszukuje idealnego dla siebie rozwiązania – produktu czy też usługi. To Twój potencjalny klient, do którego chcesz za wszelką cenę dotrzeć. Mając jego dane, możesz zrobić to za pomocą social mediów czy też mailingów lub SMS-ów. Proces pozyskiwania tych danych określamy jako lead generation. I uwierz, wcale nie jest to prosty proces. Jak możesz wygenerować wartościowe leady?

Landing page

Dzięki stronom typu landing page (strony docelowe) możesz pozyskać wiele wartościowych leadów sprzedażowych. Celem istnienia takich stron jest zachęcenie użytkownika do zostawienia informacji – zwykle w zamian za coś. Tym „czymś” może być darmowy e-book, kod rabatowy czy też próbkę produktu, którym może być zainteresowana grupa odbiorców – tak zwany lead magnet. Oczywiście landing page nie jest w stanie samodzielnie zbierać leadów. Musisz stworzyć stronę zgodnie z wszystkimi zasadami dobrego marketingu i wypromować ją wśród osób potencjalnie zainteresowanych ofertą. To sporo pracy, która z pewnością Ci się opłaci. Jeśli nie chcesz tworzyć całej strony docelowej, możesz też skorzystać z reklam Facebooka umożliwiających zbieranie leadów.

Twoja strona

Niezależnie od tego, czy prowadzisz sklep internetowy, bloga czy też masz stronę wizytówkową, możesz za jej pomocą generować leady. Stwórz pop-up, a jeszcze lepiej formularz z zapisem na newsletter. Pamiętaj jednak, by nie wymagać zbyt dużej ilości danych. To zniechęca do zostawienia leada nawet tych najbardziej zdecydowanych. Dodatkowo Twoja strona nie zacznie działać jako dobra baza do pozyskiwania leadów, jeśli nie będzie na niej żadnego ruchu. Tu zatem pojawia się konieczność wprowadzenia działań SEO.

To oczywiście tylko wierzchołek góry lodowej, zwanej pozyskiwaniem leadów. Z całą pewnością jednak warto właśnie od niego zacząć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.