Jak wygląda praca na produkcji za granicą?
Artykuł partnera.
Praca na produkcji za granicą kusi dobrymi zarobkami, a także brakiem konieczności posługiwania się językiem państwa, do którego się jedzie. Często nie są wymagane też szczególne umiejętności poza sprawnością fizyczną i możliwością szybkiego działania. Pracodawcy nieraz oferują zakwaterowanie i dodatkowe benefity. Co warto wiedzieć przed wyjazdem? Czego może się spodziewać pracownik produkcji za granicą? Odpowiadamy w poniższym tekście!
Zagraniczna praca? Pracownik produkcji to dobry wybór!
W zależności od stanowiska i danego przedsiębiorstwa, praca na produkcji może wyglądać nieco inaczej. Do zakładu produkcyjnego poszukiwani są operatorzy linii, koordynatorzy zmian, kontrolerzy jakości lub – najczęściej – osoby obsługujące linię produkcyjną: https://asmo-solutions.pl/kat_oferty/przemysl-metalurgiczny-i-budownictwo/pracownik-produkcji/.
Czym na co dzień może się zajmować szeregowy pracownik produkcji za granicą? Wśród najczęściej spotykanych zadań najpopularniejszym jest: pakowanie produktów żywnościowych, etykietowanie, układanie czy sortowanie. Może to być praca z żywnością, różnego rodzaju środkami chemicznymi do użytku domowego, materiałami czy częściami mechanicznymi. Zakres towarów jest niezwykle szeroki i zależy oczywiście od danej firmy.
Warto pamiętać, że codzienna praca na produkcji jest związana z wysiłkiem fizycznym. Wymaga krzepkości, dobrej kondycji, radzenia sobie z spędzaniem wielu godzin pracy w podobnej pozycji. Chociaż najczęściej w branży produkcyjnej zatrudniani są mężczyźni, nie oznacza to wcale, że kobiety nie powinny aplikować. Z pewnością znajdą się linie produkcyjne, których obsługa nie wymaga siły fizycznej, a raczej wytrzymałości.
Praca na produkcji bez języka – czy to możliwe?
W krajach zachodniej Europy na produkcji można spotkać pracowników wielu narodowości. Komunikaty mogą być podawane w wielu językach, jednak warto przyswoić chociaż podstawowe zwroty w języku obcym, aby czuć się swobodniej. Ułatwi to też z pewnością integrację z innymi osobami oraz spędzanie czasu po pracy.
Dokładne wymagania związane ze znajomością języków obcych są zazwyczaj podawane w ogłoszeniu. Aplikując za pośrednictwem agencji pracy możesz łatwo dowiedzieć się, czego się spodziewać. Niewątpliwie warto poszukiwać ofert nawet bez znajomości języka, ponieważ pracodawcom zależy przede wszystkim na energii i chęci do pracy.
Rozpoczęcie tego typu pracy za granicą może być prawdziwym startem w dorosłe życie. Doświadczenie nie zawsze jest wymagane (szczególnie na stanowiska przy linii), a zatrudniający często proponują ciekawe kursy rozwijające umiejętności lub znajomość języka.
Pracownik na produkcji za granicą – wynagrodzenie
Stawki dla pracowników produkcyjnych za zachodnią granicą bez doświadczenia i bez znajomości języka mogą wynieść nawet 12 euro brutto za godzinę. Daje to kwoty w wysokości nawet 10 000 zł miesięcznie na sam początek, często z zapewnionym zakwaterowaniem. Pracownik na produkcji za granicą wykonuje niewątpliwie trudną, fizyczną pracę, jednak może liczyć na stosowne wynagrodzenie i benefity.