Jak wybrać najlepsze konto maklerskie?

Wybó najlepszego dla siebie konta maklerskiego

Posiadanie konta maklerskiego jest warunkiem niezbędnym do rozpoczęcia inwestowania na giełdzie. Wybór takiego rachunku nie jest w praktyce prostą sprawą. Przy tej okazji trzeba mieć na uwadze parę istotnych kwestii.

Konto maklerskie – co to takiego?

Konto maklerskie określane jest mianem konta inwestycyjnego to nic innego, jak dedykowany rachunek bankowy, który służy do przechowywania papierów wartościowych. Za pośrednictwem tego konta zarówno bankowy, jak i niebankowy Dom Maklerski realizuje na giełdzie transakcje kupna oraz sprzedaży instrumentów finansowych. Wszystkie transakcje są ewidencjonowane na takim rachunku w formie elektronicznej.

Konto maklerskie – najważniejsze kryteria wyboru

Jak radzą eksperci z firmy inwestycyjnej Prosper Capital, wybór konta maklerskiego należy zacząć od określenia własnych preferencji i oczekiwań względem takiego rachunku. Pod innym kątem do tej kwestii podchodzić będą daytraderzy, czyli osoby dokonujące na giełdzie codziennych transakcji, a pod innym inwestorzy długoterminowi. Kolejnym krokiem jest porównanie poszczególnych ofert pod kątem opłat. Kluczowe znaczenie w tym kontekście mają prowizje od dokonywanych transakcji. Oprócz tego trzeba koniecznie zwrócić uwagę na koszt otwarcia i korzystania z rachunku maklerskiego. Spora część domów maklerskich nie nalicza z tego tytułu żadnych opłat. Jeśli są one pobierane, to z reguły skali roku nie wynoszą one więcej, niż 50 zł. Oczywiście współpracę najlepiej nawiązywać ze sprawdzonymi domami maklerskimi, które cieszą się ugruntowaną pozycją na rynku i dobrymi opiniami klientów.

Konto maklerskie – czy warto śledzić rankingu?

Na rynku kont maklerskich co i rusz pojawiają się nowe propozycje, więc chcąc wybrać tego typu rachunek, warto być na bieżąco z rankingami. Są one stale aktualizowane i uzupełniane o nowe oferty. Mocną stroną takich rankingów jest to, że zawierają one najważniejsze informacje o poszczególnych rachunkach, dzięki czemu łatwiej dokonać ich analizy i podjąć decyzję odpowiadającą konkretnym przesłankom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.