Jak rozsądnie kupić własny dom

Piękny salon

Kupno domu wiąże się z wieloma trudnościami. Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiadających nam ofert. Następnie musimy sprawdzić nasze możliwości finansowe.

Dlaczego kupno odpowiedniego domu jest tak ważne

Historia pokazuje, że dzieci nie zawsze zostają w domach zbudowanych przez swoich rodziców. Nie tylko przez wzgląd tego gdzie one się znajdują (odległość od pracy), ale też z tego względu, że technologie, które są w nich zastosowane generują zbyt wysokie koszty.

Kupuj, ale dom z działką

Mając zaplecze w postaci większej działki możemy jej część przekazać dzieciom. Oprócz domu, jeśli jest taka możliwość, kupić kilka działek aby nasze dorosłe pociechy miały większy wybór. Oczywiście taki wydatek odbędzie się kosztem domu. Jednak mając dwoje dzieci, czy opłaca się budować piętrowy dom z mnóstwem pokoi?

Dom w mieście czy pod lasem

Plan domuWybór miejsca, w którym znajdowałby się nasz dom uzależniony jest wyłącznie od osobistych preferencji. Część z nas nie lubi jak im się natura pcha do domu oknami i drzwiami. Mi to na przykład nie przeszkadza. Zawsze zresztą można sobie nawet 10 arów obsadzić sosnami i będziemy mieszkać prawie jak w lesie.

Jak sfinansować kupno domu

Jakikolwiek dom wybierzemy, musimy jeszcze go za coś kupić. Nie każdy ma tyle gotówki i większość z nas żyje, albo raczej mieszka na kredycie. O tym, czy jest to właściwy wybór, trudno powiedzieć. Zawsze warto się lepiej przyłożyć i poszukać na rynku najtańszy kredyt hipoteczny. W ten sposób możemy zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy. Oczywiście zależy to od wysokości kwoty kredytu. Nie idźmy do pierwszego lepszego banku. Możemy też próbować negocjacji z bankiem, ale musimy się do tego dobrze przygotować.

Wkład własny i oszczędności

Dużym plusem dla nas będzie wkład własny. Dzięki temu możemy nie tylko wybrać sobie lepszy dom, albo też skrócić okres spłaty kredytu. Im szybciej skończymy spłacać kredyt tym lepiej dla naszego komfortu życia. Wiadomo, że los sam pisze scenariusze, nie zawsze po naszej myśli. Nawet jeśli jesteśmy młodzi, warto się zabezpieczać przed zdarzeniami niekorzystnymi. Dlatego odkładajmy pieniądze tak, aby mieć półroczny zapas na życie oraz spłatę kredytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.