Handel nieruchomościami, jak zacząć

Wejście na rynek nieruchomości wiąże się ze sporym ryzykiem, tym bardziej dla osób nieposiadających doświadczenia w tym zakresie. Od tego czy może to być dochodowe zajęcie, zależy wiele rzeczy. Na pewno nie wszystko uda nam się dopracować i usunąć przeszkody, ale wiele możemy zrobić aby zapracować na jak najwyższą marżę.

Bez kapitału ani rusz

Czasy, w których wystarczyło wziąć mieszkanie na kredyt i spłacić go w ciągu kilku lat za pomocą czynszu oraz kwoty z wypłaty należą już niestety do przeszłości. Obecna sytuacja rynkowa wymaga od nas wejścia już z pewną kwotą własnych środków na rynek.

Określamy naszych klientów

Od naszych znajomości oraz możliwości finansowych zależy jakie nieruchomości możemy kupować czy dzierżawić oraz gdzie szukać dla nich nabywców czy najemców.

Klient wymagający

Rynek wymagającego klienta jest specyficzny i zmusza do dopracowania szczegółów prezentacji firmy: odpowiednia lokalizacja biura, wizerunek, nie tylko w internecie, ale też pomieszczeń biurowych. Pomocna będzie inwestycja w biura w prestiżowej dzielnicy. Nie musimy inwestować od razu w jego kupno, w wielu dobrych lokalizacjach w Krakowie czy Warszawie mamy możliwość wynajęcia biura serwisowego.

Klient poszukujący lokalu mieszkalnego

Całkiem inaczej wygląda sytuacja mieszkań osiedlowych na sprzedaż. Takiego typu inwestycje nie wymagają od nas dużego budżetu. Jednak należy się liczyć – szczególnie na rynku wtórnym – z wydatkami na remont. Ze względu na ceny materiałów wykończeniowych należy dobrze obliczyć koszty przeprowadzania renowacji jeszcze przed kupnem mieszkania.

Czy opłaca się obecnie handlować nieruchomościami

Rynek nieruchomości wydaje się nam dobrym sposobem na zarobienie dużych pieniędzy. Jednak sytuacja wcale nie jest taka kolorowa. Dużo osób odeszło z tego interesu, bo przecenili koszt inwestycji i musieli sprzedać ją ze stratą. Dlatego warto zaczynać od okazji, które ciężko, ale zawsze można znaleźć na rynku.

Gdzie szukać tanich inwestycji pod wynajem

Jest wiele sposobów szukania. Jednym z nich są na pewno ogłoszenia na portalach sprzedażowych, dużo też mieszkań w dobrej cenie można znaleźć na licytacjach komorniczych. Dobrym sposobem jest też zamiana mieszkania, wiele samotnych osób woli przejść do mniejszego lokum nawet jeśli nie jest ono tyle samo warte co ich mieszkanie.

Handel nieruchomościami nie zawęża się tylko do samych mieszkań czy apartamentów. Równie dobrze można handlować powierzchniami biurowymi, kamienicami, zabytkowymi budynkami jak wille czy dworki. Jednak na tym rynku powinniśmy być ostrożni w związku z konsekwencją roszczeń prawowitych właścicieli, których pozbawiono majątków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.