Filmy, które dają rozwojowego kopa

kobieta aktorka

W kinematografii jest kilka świetnych perełek, które będzie pamiętać się długo po ich oglądnięciu i z przyjemnością wracać. Filmy z reguły powinny prowokować do przemyśleń i zmieniać światopogląd.

Filmy, które znalazły się w rankingu, należą do klasyki światowego kina.

Stowarzyszenie umarłych poetów (1989)

Rolę ekscentrycznego profesora Johna Keatinga w liceum odtwarza Robin Williams. Film jest wybitnym, wielokrotnie nagradzanym dramatem skłaniającym do głębokiej refleksji nad porzuconymi marzeniami, słowami i buntem. Młodzieńcy z uczelni kierowani pod okiem profesora próbują odnaleźć pasję życiową oraz namiętność wśród szarej rzeczywistości, przywołując do życia zapomniane utwory.

Przebudzenia (1990)

Niesamowita historia o lekarzu, który dziękie eksperymentalnemu leczeniu przywracał do życia pogrążonych w śpiączce. W rolach głównych Robert De Niro oraz Robin Williams. To film, który poruszy nawet największego twardziela. Głównym wątkiem jest przyjaźń oraz miłość. Na uwagę zasługuje muzyka, idealnie wpasowująca się w nastrój filmu.

Choć film nie zyskał żadnej nagrody należy do kategorii wyciskacza łez oraz ukazuje znaczenie moralności i etyki.

oglądanie telewizji

Wszystko za życie (2007)

Bardzo zdolny, młody Chris McCandless po ukończeniu studiów wyrusza na na Alaskę, by tam odnaleźć sens swojego życia. To film, który z pewnością zapamiętacie na długie lata. Historia dotyczy bezpośrednio ludziej wolności, wyborów, pragnień, a odrzuceniu mamony, schematów. Od początku do końca filmu powoli poznajemy, jak buduje się obraz psychologiczny głównego bohatera, podparta wspaniałymi zdjęciami i świetną grą aktorską.

Młody mężczyzna, którego jeszcze śmiało nazwać chłopcem, nie mogący poradzić sobie ze swoimi problemami emocjonalnymi ucieka w najczystsze łono natury, postanawiając zjednoczyć się z nią żyjąc jak człowiek pierwotny.

Nietykalni (2011)

Bardzo wzruszająca opowieść o zderzeniu się dwóch różnych światów. Sparaliżowany milioner zatrudnia jako swojego opiekuna młodego, wyluzowanego chłopaka, który dopiero co wyszedł z więzienia. Wspaniała historia, która zawiera w sobie serię zabawnych wydarzeń i scen humorystycznych. Głównym wątkiem jest wielka przyjaźń, która narodziła się po serii zaskakujących wypadków. Oprócz tego film jest wspaniałą lekcją o tym, jak nie ufać stereotypom i wyzwolić się z objęć konwenansów.

Artykuł pomogła zredagować Sieć Kin OH-Kino.

1 thought on “Filmy, które dają rozwojowego kopa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.