Faktoring – czym jest i kto może z niego korzystać? Podpowiadamy!

Firma korzysta z usług fakturingu

zukasz nowoczesnych rozwiązań dla swojej firmy? Jeżeli interesujesz się tym, jak zapewnić swojemu przedsiębiorstwu płynność finansową, z pewnością mogła obić Ci się o uszy nazwa „faktoring”. Zastanawiasz się nad tym, czym on jest i kto może z niego korzystać? Czytaj dalej, a postaramy się rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości na ten temat.

Faktoring – co warto o nim wiedzieć?

Co kryje się pod tą trudną nazwą? To usługa dla przedsiębiorstw potrzebujących sprawnego uwolnienia środków finansowych. Za sprawą takiego rozwiązania możesz pozyskać środki na bieżącą działalność. Faktoring dla firm jest więc specyficzną formą finansowania polegającą na zakupie wierzytelności z odroczonym terminem płatności. Aby móc skorzystać z takiej usługi, przedsiębiorstwo musi prowadzić sprzedaż towarów lub usług z odroczonym terminem płatności względem innej instytucji lub firmy. Zdecydowanie więcej na ten temat znajdziesz na stronie https://wff.com.pl.

Finansowanie faktur – rodzaje usług

Faktoring to nowoczesne rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Finansowanie faktur obecnie jest zdecydowanie częściej wybieraną opcją niż zaciąganie kredytu. Jakie są rodzaje tego typu usługi?

1. Faktoring wierzytelnościowy

Faktoring wierzytelnościowy polega na przekazaniu firmie faktoringowej wystawionych faktur. Przez to przedsiębiorca uzyskuje natychmiastową ich spłatę. Od formy zawartej umowy zależy to, czy zwrot płatności od kontrahenta będzie spoczywał na przedsiębiorcy, czy na firmie udzielającej usługi.

2. Faktoring odwrócony

Z kolei faktoring odwrócony opiera się na tym, że to faktor, czyli firma faktoringowa, spłaca należność dla dostawcy. Finansowanie jest możliwe wtedy, kiedy przedsiębiorca zarówno przedstawi fakturę, jak i odpowiednie warunki zamówienia. Następnie cała kwota, wraz z odsetkami, spłacana jest przez faktoranta w czasie określonym przez umowę. To idealne rozwiązanie szczególnie dla kogoś, kto ma zamiar inwestować w swój biznes, aby go rozkręcić.

Faktoring online – szybkie rozwiązanie dla nowoczesnych firm

Chcesz szybko i sprawnie załatwiać interesy swojej firmy? Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, że czas to pieniądz. Dlatego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów, powstał faktoring on-line. To uproszczona forma faktoringu, która w minimalnie krótkim czasie i bez wychodzenia z domu pozwoli Ci załatwić wszelkie formalności. Wystarczy, że uzupełnisz i dostarczysz odpowiednie dokumenty, a potem poczekasz na ich sprawną weryfikację – et voilà! Już po kilkunastu minutach możesz mieć wnioskowane środki na firmowym koncie.

Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoja firma mogła się prężnie rozwijać i rozrastać, musisz w nią mądrze inwestować. Dlatego warto przemyśleć i zdecydować się na faktoring. Idź z duchem czasu, a przekonasz się, że osiągniesz wymarzony sukces!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.