Ergonomia w miejscu pracy – level up

biuro

Ergonomiczne biuro to wygodna przestrzeń do pracy, w której dbałość o komfort, samopoczucie i zdrowie pracowników przekłada się na ich efektywność. W urządzaniu takiego miejsca liczy się wszystko: akustyka, oświetlenie, temperatura, jakość powietrza, kolorystyka i oczywiście meble biurowe, spośród których najważniejsze są… biurka. To one na przestrzeni ostatnich lat zrewolucjonizowały model ergonomicznej pracy biurowej.

Mowa o biurkach typu sit&stand, które nie tylko dają  pracownikowi swobodę w wyborze najlepszej dla niego pozycji ciała przy pracy, ale wręcz motywują do tego, by ją co jakiś czas zmieniać. Praca przy biurkach na stojąco to nowy standard ergonomicznej pracy biurowej, który pozytywnie wpływa na zdrowie i chroni przed rozwojem typowych „biurowych” dolegliwości, a także wzmacnia motywację do działania i znacząco poprawia dynamikę pracy.

Biurko Stand Up – koniec z bólem pleców

Możliwość pracy na stojąco przy nowoczesnym biurku z płynnie regulowaną wysokością blatu to koniec z tak zwanymi biurowymi chorobami, które w dużej mierze rozwijają się właśnie na skutek długotrwałego siedzenia w jednej pozycji podczas 8-godzinnego dnia pracy w biurze. Siedząc, człowiek nadwyręża swój kręgosłup i utrudnia swobodne krążenie krwi. Po miesiącach i latach takiej pracy można nabawić się co najmniej zwyrodnień w odcinku lędźwiowym, żylaków na nogach i hemoroidów. Stanie jest dla ludzkiego organizmu o wiele bardziej naturalną i zdrową pozycją niż siedzenie, a najzdrowszą opcją jest zmiana pozycji co pewien czas. Tym właśnie się kierując, projektanci ergonomicznych mebli biurowych stworzyli biurka typu sit&stand, przy których można „tradycyjnie” usiąść, stać lub pracować w pozycji półsiedzącej, korzystając na przykład z biurowego hokera. Co więcej, biurko Stand Up pozwala zmienić pozycję ciała w zasadzie bez odrywania się od swojej pracy. Jeden lekki, płynny ruch i blat podnosi się lub obniża do żądanego poziomu. Dla kondycji kręgosłupa i układu krążenia zaleca się jak najczęstszą zmianę pozycji w pracy i stopniowe wydłużanie czasu spędzanego na stojąco względem tego na siedząco. Stojąc przy biurku, pracownik ma bowiem o wiele większą swobodę ruchu, niż na krześle, a to także dobrze wpływa na układ kostno-stawowy, mięśniowy i krwionośny. Nie ma obecnie na rynku lepszych, bardziej ergonomicznych mebli biurowych, niż biurka typu Stand Up, które poprawiają fizyczne samopoczucie pracowników i chronią ich przed potencjalnymi, groźnymi chorobami przewlekłymi.

biuro z pracownikami

Stand Up… i wszystko idzie sprawniej

Pozbycie się bólu pleców i lepsza efektywność pracy dzięki dobremu samopoczuciu to tylko jedna z korzyści, jaką dają pracownikom biurowym biurka do pracy na stojąco. Są jeszcze inne zalety takiego rozwiązania, a mianowicie większa motywacja i dynamika pracy. Okazuje się bowiem, że pozycja siedząca, czy się tego chce czy nie, nieco rozleniwia. Organizm podświadomie definiuje sobie taką sytuację, jako czas bezpieczny, czas relaksu. Pozycja stojąca natomiast, to sygnał dla ciała i umysłu, aby być w gotowości do działania, a będąc niejako „w takim trybie”, jest się automatycznie uważniejszym i nastawionym na wykonanie zadania, a nie odpoczynek. Tak spędzony czas jest bardziej produktywny. Spotkania wewnątrzfirmowe odbywające się na stojąco (na przykład przy kilku zestawionych biurkach Stand Up z podniesionymi maksymalnie blatami) trwają zwykle krócej i są przy tym konstruktywne i bardziej konkretne. Większa efektywność pracowników przekłada się natomiast w prostej linii na wymierny zysk pracodawcy. Zainwestowanie w biurka Stand Up po prostu się opłaca. To ergonomiczne i ekonomiczne.

Ergonomia w każdym detalu

Ergonomiczność biurka Stand Up nie kończy się oczywiście na płynnej regulacji wysokości blatu w szerokim zakresie. To również szereg praktycznych rozwiązań (czasami detali, ale niezwykle istotnych w codziennym użytkowaniu biurka), które ułatwiają organizację pracy i gwarantują jej komfort. To na przykład rynienka na drobne akcesoria biurowe, dzięki której przy zmianie wysokości blatu nic nie spada z biurka albo rozwiązania ułatwiające dostęp do okablowania czy samo poprowadzenie lub ułożenie kabli w uporządkowany sposób, by nie plątały się pod biurkiem i inne ciekawe opcje.

Mikomax oferuje kilka modeli biurek sit&stand przeznaczonych zarówno do biura, jak i do pracy w domu. Propozycje tej marki, ze względu na innowacyjne podejście do potrzeb osób pracujących przy biurkach, ergonomię i design, cieszą się zaufaniem i dużą popularnością wśród użytkowników, a także nagrodami i wyróżnieniami od profesjonalistów z branży projektowania mebli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.