Doradztwo zawodowe, jako skuteczne narzędzie do rozwoju kariery zawodowej i w walce z bezrobociem

Kobieta na spotkaniu z doradcą zawodowym.

Jak wskazują najnowsze badania rynku pracy: coraz więcej osób aktywnych zawodowo oraz rozpoczynających ścieżkę kariery, poszukuje skutecznych narzędzi do sprofilowania swoich umiejętności i wykorzystania mocnych stron osobowości. Doradztwo zawodowe ma w tym rozwoju pomóc, a wykwalifikowane do tego osoby, umożliwiają przejście przez każdy z etapów rozwoju osobistego.

Szukasz pracy po urlopie macierzyńskim? Rozpoczynasz swoją przygodę z edukacją i doszkalaniem, a może chcesz zmienić dziedzinę, która do tej pory umożliwiała Ci zdobycie pieniędzy, a która nie przynosi Ci zadowolenia? W każdej z tych sytuacji dobrze jest mieć fachowe wsparcie specjalisty, który dzięki doradztwu zawodowemu, skieruje Cię na właściwy tor rozwoju.

Doradztwo zawodowe – czym jest i dla kogo?

To usługa, z której korzysta coraz więcej osób w różnym wieku. W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że bez względu, czy masz ukończone 18 lat i poszukujesz kierunku na studiach, w którym możesz realizować swoje pasje i rozwijać zainteresowania, czy jesteś grubo po 30-stce i chcesz dokonać znaczących zmian w swoim pracowniczym życiorysie, to możesz zgłosić się do profesjonalisty, który ułatwi Ci podjęcie właściwej decyzji, a następnie realizację założonych celów pracowniczo-biznesowych.

Doradztwo zawodowe zakłada czynną pomoc w rozwoju poszczególnych kompetencji pracowniczych, ale również aktywizację tych umiejętności, które posiadamy, a o których zapomnieliśmy i które są dla nas ważne. Co ciekawe, wielu uczestników spotkań o charakterze doradztwa zawodowego, dopiero podczas rozmowy z fachowcem dostrzega pole do rozwoju cennych umiejętności i chętnie wkracza na ścieżkę kariery.

Doradztwo zawodowe sprawdzi się dla wielu osób, a szczególnie tych, które:

  • dopiero rozpoczynają swoją ścieżkę kariery i chciałyby maksymalnie wykorzystać swoje umiejętności,
  • poszukują idealnego kierunku studiów lub innego rodzaju kursów naukowych,
  • są bierne zawodowo z różnych przyczyn, ale chciałyby rozpocząć pracę zarobkową,
  • czują, że potrzebują zmiany w zakresie rozwoju osobistego i zawodowego,
  • chcą cieszyć się z aktualnie wykonywanej pracy i rozwijać się.

Jak przebiegają spotkania o charakterze doradztwa zawodowego? Czego mogę się dowiedzieć?

Doradztwo zawodowe to nie tylko wsparcie psychologiczne, którego celem jest odblokowanie naszej śmiałości, aktywizacja ukrytych umiejętności, czy wyparcie negatywnych emocji. To przede wszystkim konkretne doradztwo w zakresie tworzenia profesjonalnych listów motywacyjnych, CV lub innego rodzaju prezentacji pracowniczych.

Podczas spotkania przeprowadzane są z nami testy umiejętności i kwalifikacji. Profesjonalny doradca uświadamia nas o naszych mocnych stronach i kompetencjach, ale przede wszystkich obszarach, w których prawdopodobnie będziemy czuć się najbardziej komfortowo.

Warto podkreślić, że to źle sprofilowane umiejętności są najczęstszym przyczynkiem do niezadowolenia z pracy.

Po uczestnictwie w zajęciach, spotkaniach z doradztwa zawodowego śmielej wkraczamy na rynek pracy, wiemy, jakiego stanowiska szukamy i co może nam przynieść realne korzyści.

To ważne, by zdać sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywa praca w naszym życiu i jak bardzo komfort wykonywania codziennych obowiązków wpływa na zadowolenie z życia.

Czy doradztwo zawodowe jest dla Ciebie? Sprawdź więcej informacji na: www.cplwowska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.