Czy warto pracować jako elektryk w Austrii?

Mężczyzna pracuje jako elektryk w Australii

Coraz więcej Polaków decyduje się na pracę za granicą. Nic w tym dziwnego – warunki proponowane przez pracodawców spoza naszego kraju są znacznie bardziej atrakcyjne. Widać to szczególnie w Austrii, gdzie jednym z najbardziej pożądanych zawodów jest elektryk, który może zarobić ok. 15 euro na godzinę. Jakie wymagania należy spełnić? Podpowiadamy, co warto wiedzieć przed wyjazdem do pracy.

Praca jako elektryk w Austrii jest dzisiaj wyjątkowo korzystna. W naszym kraju zawód ten jest niedoceniany i bardzo często słabo opłacany, choć wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Tymczasem zagraniczni pracodawcy oferują bardzo atrakcyjne warunki zatrudnienia i wszystkie przysługujące pracownikom świadczenia. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie wymagania mają austriaccy przedsiębiorcy wobec polskich pracowników i na jaką pomoc możesz liczyć ze strony polskiej agencji zatrudnienia.

Mężczyźni pracują w Australii

Elektryk Austria – co warto wiedzieć przed wyjazdem do pracy?

Elektryk w Austrii wykonuje nie tylko naprawy instalacji elektrycznych. Odpowiada również za ich montaż i konserwację, a zatem musi dysponować wiedzą pozwalającą mu na prawidłowe przeprowadzenie diagnostyki i dobrania odpowiednich parametrów pozwalających na działanie całych systemów. Co więcej, pracownik nierzadko odpowiada za maszyny zasilane energią – to m.in. wszystkie urządzenia AGD i RTV oraz bardziej skomplikowane mechanizmy wyposażone w silniki elektryczne.

To wszystko sprawia, że oferty pracy dla elektryka w Austrii są kierowane do osób posiadających odpowiednie kwalifikacje do wykonywania tego zawodu. Aby je zdobyć, należy ukończyć szkołę zawodową, technikum lub kierunkowe studia wyższe na uczelni technicznej. Możliwe jest także ukończenie kursu, który regularnie organizują lokalne centra kształcenia ustawicznego lub zawodowego (warto się nimi zainteresować, ponieważ nierzadko udział w nich jest bezpłatny). Należy jednak pamiętać, że po ich ukończeniu posiadasz uprawnienia dla konkretnej specjalizacji, a czas ich trwania wynosi rok lub dwa lata. Kolejnym krokiem do realizacji planu o pracy w Austrii jako elektryk jest uzyskanie uprawnień SEP, czyli Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz ukończenie kursu BHP.

Mężczyzna pracuje na budowie

Warto zdawać sobie sprawę, że oferty pracy w Austrii dla elektryków są kierowane przede wszystkim do osób posiadających doświadczenie w zawodzie. Niekoniecznie wystarczą jedynie kursy i kwalifikacje. Zanim więc zdecydujesz się na aplikowanie na stanowisko elektryka w Austrii, postaraj się w Polsce odbyć staż lub choć przez kilka czy kilkanaście miesięcy pracować na stanowisku podległym specjaliście z dłuższym stażem.

Nie da się ukryć, że ofert pracy pod hasłem “elektryk Austria” znajdziesz w Internecie coraz więcej. Musisz bowiem wiedzieć, że to kraj, który prężnie rozwija sektory techniczne. Pracodawcy wymagają jednak nie tylko kwalifikacji i doświadczenia, ale także podstawowej znajomości języka. Nierzadko zdarza się, że oczekują od pracownika posiadania czynnego prawa jazdy kategorii B.

Elektryk Austria – oferty pracy agencji zatrudnienia

Gdy w twoich planach pojawia się praca w Austrii, pamiętaj, by podjąć współpracę z agencją zatrudnienia. To dla ciebie gwarancja, że wszystko odbędzie się legalnie, a zaoferowane przez pracodawcę warunki będą dla ciebie satysfakcjonujące. Korzystaj ze sprawdzonych firm, jak np. agencja pośrednictwa pracy Martin Leasing Jobs, która oferuje wsparcie przy poszukiwaniu zatrudnienia. Pośrednicy pomogą ci również w znalezieniu noclegu na dni pracy i pozostaną z tobą w kontakcie przez cały okres pobytu za granicą.

Mężczyźni na budowie

Pamiętaj jednak, że w czasach, gdy oferty pracy dla elektryków w Austrii są tak liczne, w Internecie pojawiło się mnóstwo oszustów. Jak sprawdzić, czy wybrana firma jest godna twojego zaufania? Zawsze upewniaj się, czy jest wpisana w krajowy rejestr agencji zatrudnienia. Agencję Martin Leasing Jobs znajdziesz pod numerem 15929 – dzięki temu wiesz, że otrzymasz tylko sprawdzone i pewne oferty pracy w Austrii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.