CRM – na czym polega?

Mężczyzna w pracy korzysta z systemu CRM

W branży sprzedaży klienci są najważniejsi. Musimy włożyć wiele wysiłku w to, aby nam zaufali, ale kiedy już to zrobimy – nasz sukces zależy od nich! Dlatego tak ważne jest dla firm, aby klient współpracował z nimi cyklicznie – wtedy jest możliwość osiągnięcia większej rentowności.

Firmy potrzebują regularnych zakupów. Utrzymywanie relacji z klientami pomaga w budowaniu stabilności i reputacji wszystkich zaangażowanych stron.

Dobry system CRM to właściwy sposób na śledzenie i zarządzanie relacjami z klientami. Jest to ważna część prowadzenia każdej firmy, ponieważ może pomóc w rozwoju firmy poprzez budowanie sprzedaży z klientami, którzy wracają, gdy potrzebują od nas więcej produktów lub usług!

Czym jest CRM? 

CRM oznacza „zarządzanie relacjami z klientami” (ang. customer relationship management). Jest to podejście, a także narzędzia do budowania, utrzymywania i ulepszania relacji z klientami. Ogólnie rzecz biorąc, to tylko wierzchołek możliwości CRM; aby w pełni je zrozumieć, powinniśmy przyjrzeć się jego funkcjom i zastosowaniom!

Zarządzanie relacjami z klientem to sprawdzona strategia budowania długotrwałych relacji z klientami i zdobywania ich lojalności. Utrzymanie istniejącego klienta jest tańsze niż pozyskanie nowego! Ponadto nie każda osoba, z którą zetkniesz się jako właściciel firmy/CEO, będzie przynosiła sukces finansowy, więc musimy skupić się przede wszystkim na tych, którzy wnoszą duży wkład – kluczowej klienteli lub „najbardziej dochodowej” grupie. Koncepcja CRM zakłada identyfikację najlepszych klientów, zastosowanie odpowiednich strategii, które sprawią, że będą zadowoleni, monitorowanie ich opinii na temat wszystkiego, począwszy od promocji oferowanych za pośrednictwem poczty elektronicznej.

System CRM

CRM to platforma lub aplikacja, która pomaga przedsiębiorstwom w zarządzaniu relacjami z klientami. Może być wykorzystywany do wielu różnych celów, takich jak tworzenie baz danych i obsługa procesów biznesowych – wszystkie te czynności są w jakiś sposób związane z utrzymywaniem kontaktów między stronami, które chcą większej interakcji niż tylko kupowanie czegoś od nich raz na pół roku.

Przyjazny CRM to oprogramowanie, które pomaga firmom w zarządzaniu relacjami z klientami poprzez gromadzenie wszystkich informacji związanych ze sprzedażą i klientami w jednym miejscu. Oznacza to lepsze zarządzanie procesem biznesowym, ponieważ dostęp do niego można uzyskać z dowolnego miejsca w dowolnym czasie za pośrednictwem połączenia internetowego lub aplikacji mobilnych na smartfony z systemem iphone/android!

Usprawnij obsługę klienta za pomocą systemu CRM. Najlepszym sposobem na poprawę ogólnej wydajności firmy jest automatyzacja. Dzięki niej możesz przechowywać wszystkie kluczowe dane w jednym miejscu i zarządzać nimi w identyczny sposób, co przekłada się na większą efektywność w codziennych sytuacjach również dla klientów! Na przykład, jeśli otrzymają oni wiadomość e-mail z ofertą od kilku osób jednocześnie – osoby te będą zirytowane. Wszystko należy monitorować, by utrzymać przy sobie klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.