Co powinieneś wiedzieć o pracy doradcy ds. sprzedaży samochodów?

Męzczyzna jest doradcą d.s sprzedaży samochodów

Według obiegowej opinii osoby z doświadczeniem w obsłudze klienta mogą znaleźć pracę w banku, firmach telekomunikacyjnych itp. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie są to jedyne możliwe miejsca pracy dla przedstawicieli tego zawodu. Ciekawym rozwiązaniem może być także praca na stanowisku doradcy ds. sprzedaży samochodów. Zatrudnienie w tym obszarze jest możliwe na przykład w salonach dealerskich BMW.

Praca doradcy sprzedaży w salonie dealerskim – na czym polega?

Choć może wydawać się inaczej, to w rzeczywistości praca doradcy sprzedażowego nie jest niczym prostym. Codzienna praca na tym stanowisku to konieczność stawiania czoła licznym wyzwaniom. Kluczowym celem, który musi mieć na uwadze doradca ds. sprzedaży samochodów, jest realizacja planów sprzedażowych. Właściwie, nie powinno to nikogo dziwić – im lepsze wyniki, tym lepsza sytuacja finansowa salonu dealerskiego, co przekłada się również na możliwości rozwoju organizacji.

Zadaniem doradcy ds. sprzedaży jest nawiązanie kontaktu z gościem odwiedzającym daną placówkę dealerską. Następnie, konieczne jest podjęcie takich działań, jak:

  • zbadanie potrzeb sprzedażowych;
  • zaproponowanie odpowiedniego produktu (samochodu);
  • finalizacja transakcji oraz uzgodnienie szczegółowych kwestii, w tym na przykład co do sposobu finansowania (zakup gotówkowy lub leasing. W drugim z wymienionych wariantów konieczne jest omówienie harmonogramu spłaty rat leasingowych itp.).

Doradca ds. sprzedaży samochodów – jakie wymagania stawia się kandydatom?

Aby zostać doradcą ds. sprzedaży w salonie dealerskim, należy posiadać między innymi następujące atuty:

  • dobrze rozwinięte kompetencje miękkie (ang. soft skills) – jest to absolutnie kluczowy element na tym stanowisku, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę, że zakup auta z salonu to wydatek opiewający na znaczną kwotę. W takiej sytuacji pomoc ze strony profesjonalisty może okazać się decydującym czynnikiem;
  • znajomość branży motoryzacyjnej – od doradców ds. sprzedaży nie wymaga się wprawdzie świetnej znajomości aspektów technicznych, ale „w dobrym tonie” jest przynajmniej podstawowa wiedza. Moc silnika, poziom spalania, napęd hybrydowy – są to tylko niektóre pojęcia, jakie powinien znać doradca ds. sprzedaży samochodów osobowych.

Warunki pracy na stanowisku doradcy ds. sprzedaży w salonie dealerskim

W dwudziestym pierwszym wieku standardem jest, że doradca uzyskuje płacę składającą się z dwóch elementów. Są to: wynagrodzenie zasadnicze oraz premia za uzyskiwane wyniki. Jeśli chodzi o część podstawową, to zazwyczaj jest ona ustalona na dość niewysokim poziomie. Kluczowe są w tym przypadku dodatki – ich wysokość zależy od realizacji planów sprzedażowych przez doradcę, który może liczyć także na takie dodatkowe benefity, jak na przykład ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków czy dostęp do prywatnej opieki medycznej.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod następującym adresem internetowym: https://www.praca-dealerbmw.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.