Ciekawe zawody, które możesz wykonywać po filologii angielskiej

Studenci przed uczelnią na kierunku filologicznym

Kierunki filologiczne są częstym wyborem osób, które dobrze czują się w przedmiotach humanistycznych. Takie studia, dzięki którym podszkolimy nasze umiejętności językowe, przez co otworzą przed nami wiele ciekawych możliwości. Możemy obrać po nich różne ciekawe kierunki, niekoniecznie związane stricte z językiem, jak zawód nauczyciela czy tłumacza. Filologia angielska w Warszawie to studia pod okiem wykwalifikowanych kadr, które przygotują nas do późniejszej pracy.

Idealny kandydat na studenta filologii angielskiej

Z założenia kierunki filologiczne są przeznaczone dla osób, które świetnie radzą sobie z językami obcymi i w przedmiotach humanistycznych. To kierunki, na których bez wątpienia odnajdą się osoby lubiące wyrażać się w mowie i piśmie oraz posiadające tzw. lekkie pióro. Jeżeli do tego fascynuje nas język brytyjski oraz tamtejsza historia i kultura, możemy być pewni, że idealnym wyborem dla nas będzie filologia angielska. Warszawa jest miejscem, w którym bez trudu znajdziemy uczelnię, której program będzie nam odpowiadał. Absolwenci tego kierunku mogą podjąć wiele różnych ścieżek kariery zawodowej – najpopularniejsze opcje to oczywiście tłumacz i redaktor, ale możliwości jest o wiele więcej.

Każdy student filologii angielskiej w Warszawie i innych miastach powinien cechować się łatwością w nauce języków. Warto bowiem wiedzieć, iż nie każdemu przyswajanie językowych tajników przychodzi bez problemów. Na naszą korzyść na pewno podziała zainteresowanie brytyjską kulturą i tamtejszymi tradycjami – wówczas nauka będzie dla nas przyjemna i nie będzie sprawiała problemu.

Student filologii angielskiej powinien cechować się sporymi pokładami śmiałości, bowiem jedną z ważnych umiejętności, nad jakimi będzie musiał cyklicznie pracować, jest komunikacja w obcym języku. Ludzie, którzy mają spore opory przed rozmawianiem z innymi, zwłaszcza nie w swojej ojczystej mowie, będą nieustannie stresować się na filologiach innych niż polska.

Praca po filologii angielskiej w Warszawie

Zarówno w Warszawie, jak i w innych dużych miastach, filologia angielska otwiera przed nami ogrom możliwości. Po takich studiach czeka nas wiele opcji, a jeszcze w trakcie ich trwania możemy udzielać korepetycji z języka angielskiego, co pozwoli nam doszlifować nasze umiejętności.

Jedną z najczęściej wybieranych opcji jest praca w zawodzie nauczyciela języka angielskiego. Dzięki filologii angielskiej przygotujemy się do przekazywania nabytej wiedzy innym. Dobry nauczyciel powinien być otwarty i komunikatywny, a także cechować się empatią.

Nierzadko absolwenci filologii angielskiej w Warszawie wybierają również zawód tłumacza. To ciekawa praca, która postawi przed nami szereg różnorodnych wyzwań, ale wymaga również bardzo dobrej znajomości języka polskiego.

Osoby, które ukończyły filologię angielską, mogą też podjąć pracę w wydawnictwie, gdzie będą pełnić rolę autora, tłumacza czy korektora. Otworem stoi przed nimi też kariera w korporacjach, gdzie posługiwanie się językiem obcym jest na porządku dziennym.

Jeżeli nie zależy nam na pracy, w której wykorzystamy warsztat pisarski, warto rozważyć zawód przewodnika, który zaopiekuje się turystami i zachwyci ich angielskimi zwyczajami, tradycjami oraz anegdotami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.